skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Kolay Dropshipping, yurtdışında şirket kurulumları, finansal danışmanlık, dijital pazarlama ve yazılım çözümleri sunan büyük bir ailenin üyesidir. Faaliyette bulunduğu alanlarda 10 yılı aşkın deneyimiyle, sizlerin ihtiyacı olan her türlü konuda destek vermeye hazırdır.

Yurtdışında şirket kurulumu da dropshipping işi ile uğraşan kişilerin sıklıkla ihtiyaç duydukları bir hizmettir. Özellikle geliri belirli seviyeyi aşan (ki genellikle bu seviyeyi 2000$ ve üzeri olarak tavsiye ediyoruz) kişilerin yurtdışında limited ve eş statüde şirket kurmaları ve girişimlerini bu şirketler üzerinden profesyonel bir yaklaşımla yönetmeleri en sağlıklı çözümdür.

Yurtdışında şirket kurulumu düşünen girişimciler için şu an 2 ülke diğer alternatiflere oranla daha caziptir ve biz de ağırlıklı olarak bu ülkelerde şirket kurulumu işlerine yoğunlaşmış bulunmaktayız. Bu ülkeler Amerika ve Estonya’dır.

Bu iki ülkenin her birinin kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bunları inceleyecek olursak;

Amerika’da şirket kurmak

Amerika’da şirket kurmak her zaman prestijlidir. Bir çok ödeme yöntemini sorunsuzca kullanabilirsiniz. Özellikle Delaware ve Wyoming vergisel açıdan avantajlı eyaletlerdir. Özellikle Amerika ve Kanada pazarını hedefliyorsanız, Amerika’da bir şirket kurup işlemlerinizi bu şirket üzerinden yürütmeniz diğer ülkelere oranla biraz daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Bununla beraber, Amerika’da şirket kurmak maliyetleri açısından biraz zorlaıyıcıdır.

Her ne kadar piyasada düşük ücretli paketler var gibi görülse de, temel kurulum dropshipping işi için son derece yetersizdir. Vergisel işlemler, belgelerinizi noter tasdikli olması, Paypal hesabınızın uzman kişiler tarafından açılması gibi bir çok hassas konuyu bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle sonradan süpriz maliyetler ve cezalarla karşılaşmamak için bu işi sertifikalı yapan profesyonelce yönetilen şirketlerle yürütmenizi tavsiye ederiz.

Kolay Dropshipping de Amerika’da şirket kurma işini sertifikalı ve profesyonelce, bizzat Amerika’da bulunan ekibi tarafından yöneten bir kurumdur. Bu ihtiyaç duyduğunuz her konuda ilk elden ve sorunsuz destek almanız anlamına gelmektedir.

Estonya’da Şirket Kurmak

 

Estonya’da şirket kurmanın da kendine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında e-vatandaşlık gelmektedir. Estonya’da şirket kurabilmeniz için ilk önce e-vatandaş olmanız gerekmektedir. E-vatandaşlık sizlere, ihtiyaç duyduğunuz her türlü işlemi dijital ortamda yönetebilme imkanı sağlar. Bu anlamda Estonya öncü devletlerden birisidir.

Bu ülke teknolojik girişimleri ve start-up’ları ile ünlüdür. Bir nevi Avrupa’nın silikon vadisidir de denilebilir. Eğer şirketinizin gelirleri yıllık 16.000 Euro’yu aşıyorsa bu ülkede oturum alabilme şansını da yakalayabilirsiniz. Ayrıca vergi oranları sabit 20%’dir.

Estonya’da dijital girişimler konusunda son derece prestijli ülkelerden biridir. Şirket kurulum maliyetleri diğer ülkelere oranla son derece caziptir.

Yine Estonya’da şirket kurulumu ve her türlü işlem de bu ülkede yerleşik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.