skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Ücretsiz shopify eğitimimizde, Shopify kullanımına ilişkin aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Hesap oluşturmaktan, mağazanızı büyütebilmeniz için ipuçlarına kadar hemen her konuda detaylı incelemelerden ve eğitim videolarımızdan faydalanabilirsiniz.

Sayfamızdaki eğitimler tamamen ücretsizdir. Bu eğitimi aşağıdaki sıra ile tamamladığınızda kendi websiteniz üzerinden dropshipping yapmaya hazır hale geleceksiniz. 

En fazla 2 gün içinde ihtiyacınız olan tüm bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

En basit haliyle bir web sitesi açmak için bile ciddi anlamda teknik bir bilgiye ihtiyaç duyarız. Açacağımız site bir e-ticaret sitesi olduğunda ise bu durum bir kat daha zorlaşır. Çoğumuz ürün satışı belki çok parlak fikirlere sahip olsak da bunu iyi bir vitrin aracılığıyla kitleye sunmakta zorlanırız.

Estetik ve kompakt bir yapıya sahip, uyumlu bir e-ticaret sitesi kurmak, başarının en önemli anahtarlarından birisidir. Yazılım veya kodlama gibi alanlarda çoğumuz herhangi bir deneyime sahip olmadığımız için bu konularda genelde başkalarından destek almak durumunda kalırız. Çevrimiçi olarak ürün satmak isteyen kullanıcılara müthiş bir ayrıcalık sunan Shopify, bu alandaki büyük ihtiyaca cevap olmayı başarmıştır.

Shopify ülkemizde de ilgi gören bir platformdur. Fakat kullanıcılar ne yazık ki bu süreçte doğal olarak bazı acemilikler yaşamaktadır. Sitemizde verdiğimiz ücretsiz Shopify eğitimi, esasen bu acemilikleri ortadan kaldırmaya yöneliktir.  Shopify eğitimi alarak ürünlerini sanal mağazasında satmaya başlayan birçok kişi kısa sürede büyük yol kat etmeyi başarmıştır. Bu yazımızda Shopify ile neler yapılabileceğine, Shopify’nin avantajlarına genel hatlarıyla göz atacağız. Fakat en önemlisi Shopify eğitimi alınarak hangi konularda ilerleme kaydedilebileceğini, bu eğitimin neleri kapsadığını aktarmaya çalışacağız. Dropshipping ve Shopify gibi konularda oldukça deneyimli olan ekibimiz, sizi bu konularda A’dan Z’ye aydınlatacaktır. Sitemiz üzerinden Shopify konusunda aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını ücretsiz şekilde bulabilirsiniz.

Shopify Eğitimine Sıfırdan Başlayın

Sitemizde herkesi bu işe henüz girmiş kişiler olarak görürüz ve eğitimlerimizi buna göre sıfırdan başlatırız. Görece daha deneyimli kullanıcılar da bu sayede bilgilerini tazeleme şansı bulmaktadır. Shopify kapsamlı ve yoğun bir konu olduğu için eğitim sürecinden bağımsız şekilde ilerleyebilmek olanaksızdır. Shopify’de ilerleme kaydetmek ve başarıya ulaşmak istiyorsanız bu eğitimlerden mutlaka faydalanmalısınız.

Shopify, merkezi Kanada olan bir e-ticaret devidir.  500 binden fazla tüccarın dâhil olduğu Shopify sisteminin çok ilginç bir kuruluş hikayesi bulunuyor. Shopify 2006 yılında bir grup Snowboard tutkunu sayesinde ortaya çıktı. Bu kafadar arkadaşlar aslında kendileri gibi snowboard tutkunu olan insanlara, bu sporla ilgili kıyafetler satmak istiyordu. Bunu yaparken e-ticaret sitelerinin yapı olarak kişisel kullanıma çok da olanak sağlamadığını fark ettiler. Daha özgün ve daha kişisel e-ticaret deneyimi sağlamak için Shopify fikrini ortaya attılar. Mütevazi şekilde başlayan şirket kısa sürede bütün dünyaya yayılmayı başardı.

Bugün gelinen noktada şirketin 600 milyon Dolar’a yakın bir gelir elde ettiğini görüyoruz. Shopify’nin bütün dünyada aktif çalışan sayısı 1930. Shopify yakın zaman önce Amazon ile iş ortaklığı yaptı ve bu onun daha da büyümesini sağladı. Shopify kullanarak çok kısa bir sürede pratik bir şekilde ürünlerin satışını güvenle gerçekleştirmek mümkündür. Çok farklı ödeme sistemlerine sahip olması, Shopify’nin tercih edilmesinin önemli nedenleri arasında. Siz de ücretsiz eğitimlerimizden yararlanarak bu cazip platformda yola güvenle çıkabilirsiniz.

Shopify Eğitiminin Artıları

Shopify eğitimi almanın önemi yakın bir gelecekte çok daha net şekilde kavranacaktır. Shopify daha da yaygınlaştığında, bu işin eğitimini almış kişilerin önemi bir kat daha aratacaktır. Kimbilir, belki sizler başkalarına eğitim verecek düzeye geleceksiniz. Shopify’de başarılı olmak için elbette öne sahaya çıkmak, yani bir hesap açmak gerekiyor. Fakat bunun öncesinde ciddi bir teorik hazırlık şarttır. Bu teorik hazırlığın geçtiği yer de tam olarak sizlere ücretsiz verdiğimiz Shopify eğitimidir. Gerek Shopify’nin ve gerekse de Shopify eğitiminin artılarını saymakla bitiremeyiz.

Dünya çapında birçok insanın e-ticaret konusunda Shopify’i tercih etmesinin önemli nedenleri var. Bunların en başında Shopify’nin kullanıcılara çok kolay bir tasarım şansı vermesidir. Bu konuda en yüzeysel bilgiye sahip kişiler dahi Shopify’i kullanabilmektedir. Fakat detaylar ve püf noktaları için bir eğitim almanız şart.  Konsept olarak oldukça sade, kolay ve anlaşılır olması, Shopify’i oldukça cazip kılar.

E-ticaret sitelerinde görsellik oldukça önemlidir. Yani bir müşteri sitenize gelip bir ürün almak istediğinde farkında olmadan sitenizin görselliğinden de etkilenecektir. Bunu başarmak için tema standartlarınızın çok yüksek olması gerekir. Shopify, bu anlamda en yetenekli tasarımcılarla çalışmaktadır. Bu da mağazalarınızın çok aha şık ve profesyonel görünmesini sağlıyor. Temaların mobil uyumlu olması bugünün e-ticaret dünyası için en olmazsa olmaz kurallardan birisidir.

Shopify’de fiyat konusunda bir gizem yoktur, her şey bütün detaylarıyla sunulur. Bütün hizmetlerin bedeli çok net bir şekilde aktarılır. Bu yüzden e-ticaret konusunda en şeffaf hizmeti vere platformlardan biri olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Şirket, günün her günü her saati hizmet veren bir müşteri hizmetleri altyapsına sahiptir. Diğer bir avantajı ise hızıdır. Shopify, sitenizin çok yoğun trafik aldığı zamanlarda yavaşlamasının önüne geçmektedir. Bunun için özel olarak CDN isimli bir ağ geliştirmiştir. Bu yüksek performans, yoğun zamanlarınızda müşterilerinize karşı mahcup olmanızın önüne geçer. Ayrıca teknik sorunlara karşı kolay çözüm üreten profesyonel bir ekibe sahiptir. Shopify’nin bir diğer artısı 2 hafta boyunca size ücretsiz deneme şansı tanımasıdır.

Bu süre boyunca Shopify’nin hizmetlerini yakından tanıma ve analiz etme şansına sahip olabilir, böylece herhangi bir maddi kayıp yaşamamış olursunuz. Shopify’de herhangi bir saldırıya uğrama şansınız yoktur, virüs ve trojan gibi dış etkenlere karşı yüksek bir koruma sağlamaktadır. Düşük bir fiyat karşısında bu kadar üst düzey bir güvenliği çok az platform temin edebilmektedir. En önemli artılarından bir tanesi de arama motoru konusunda uyumlu bir tasarıma sahip olmasıdır. Site tasarımları, içerik olarak arama motorundan kolay sonuç almaya uygundur. Bu sayede kullanıcı aramalarında uygun SEO koşullarından ötürü üst sıralarda yer alma olasılığınız yüksektir. Unutmayın ki ne kadar çok ziyaretçi o kadar fazla satış demek.

Bulut sistemini kullandığı için her türlü tarayıcıdan rahatlıkla Shopify tabanlı sitelere ulaşmak mümkün. Son olarak Shopify’nin hosting ve sunucu gibi konularda müşterilerine hiçbir sorumluluk dayatmadığını hatırlatmakta fayda var.

Tabi Shopify eğitimi alanların, bütün bu avantajlardan daha verimli şekilde faydalanacağını vurgulamak gerekiyor.

Shopify Eğitimi ile Online Mağazanızı Açın

Shopify eğitimi aldıktan kısa bir süre sonra Shopify üzerinden resmen sanal mağazanızı açabilirsiniz. Kayıt işlemlerinden ürün pazarlamaya, site dizaynından temalara kadar zaten birçok konuda eğitim alacağınız için bu konularda daha güvenli ve pratik olacaksınız.

Hem zamandan hem de maliyetlerden büyük bir tasarruf yaratan Shopify’i Türkiye’den kullanmak mümkün. Türkçe konusunda da uyumlu olan Shopify’i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten saniyeler sonra şirket size satışlarınızı gerçekleştirme şansı tanıyor. Sanal POS’unuzu ya da yurtdışı alternatif ödeme kanallarınızı hemen aktifleştirin. Sistem bu andan itibaren size 14 günlük bir deneme süresi tanımaya başlıyor. Sistemin artıları eksilerini bu süreçte rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz.

Shopify kaydında sisteme gireceğiniz ad, aynı zamanda şirketinizin ismini oluşturmakta. Bu yüzden burada yazacağınız ismi iyice düşünmenizde fayda var. İsim çakışması oluşmaması adına diğer siteleri incelemelisiniz.  İlk kayıttan hemen sonra sanal mağazanızı zevkinize ve ürünlerinize göre dizayn edebilirsiniz. Yapacağınız her bir tercih sitenizi size has kılacaktır. Ürünlerinizi hemen bu aşamada sisteme sokabilirsiniz. Temel Shopify ayarlarınızı ve temalarınızı gerçekleştirin. Ayrıca bu aşamada logo ve slayt ekleyebilir, yazı tiplerinizi değiştirebilirsiniz. Bütün bu aşamalara zaten eğitimlerimiz boyunca detaylı şekilde tanıklık edebilirsiniz.

Shopify Eğitimi Neleri Kapsar?

Shopify sisteminin ne olduğuna, işleyiş tarzına ve avantajlarına kısaca değindik. Fakat elbette Shopify konusu bununla sınırlı değil. Oldukça kapsamlı bir konu olan ve devasa bir bilgi havuzunu bünyesinde barındıran Shopify’i daha iyi şekilde benimsek için sıkı bir eğitimden geçmeniz şarttır. Sitemizde, yukarıda da belirttiğimiz gibi ücretsiz olarak Shopify eğitimlerini gerçekleştiriyoruz.

Bu eğitim kapsamında kullanıcılara Shopify sisteminin detaylarını göstermenin ötesinde, e-ticarette başarılı olmanın püf noktalarını, Facebook Ads sistemi, Google Analytics gibi mekanizmaları anlatıyoruz. Bütün bu eğitimin temel amacı Shopify bünyesinde edindiğiniz sanal mağazanızı büyütmenin yollarını öğrenebilmektir. Bütün eğitimler 1-2 günlük zaman dilimi içinde zihninizde oturacaktır.