skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Ticimax Dropshipping

Ticimax Dropshipping

Bu yazımızda 10 yılı aşkın süredir Türkiye’de e ticaret konseptinde hizmet veren Ticimax’in Dropshippig konusunda sağlayacağı olanaklar konusunda sizlerle bilgiler paylaşacağız. Ticimax Dropshipping başlığında pek çok ayrıntı sizleri bekliyor olacak.

Ticimax Bilişim Teknolojileri A. Ş. Kurulduğu günden bu yana e-ticaret odaklı hizmetler sunmaktadır. Şu ana kadar 4000’in üzerinde firmaya e-ticaret alt yapı hizmeti sağlamıştır. Müşterileri arasında Avva, Tudors, Lufian, Eczacıbaşı, Derby gibi firmalar mevcuttur. Ticimax ekibi, Türkiye çapında gerçekleşen konferaslar ve girişimcilik dersleriyle tecrübelerini paylaşmış e-ticarette doğru modelleme yapma konusunda kilit noktaları bir vizyon olarak ortaya koymuştur.

Ticimax ve E-ticaret vizyonu

E-ticaret, bilişim alanında önemli bir yapı taşıdır. Yazılım ve tasarım noktasında ciddi bilgi birikimi ve tecrübe gerektirir. Ortaya konulan çözümün ek olarak site yöneticileri tarafından uygulama noktasında sıkıntı çekilmeden operasyonel olarak etkili bir şekilde kullanılabilmesi gerekmektedir. Ticimax’in görevi tüm bu parametrelerde optimum fayda ortaya konulmasını sağlamaktır. Maksimum yerine optimum kelimesinin seçilmesine dikkat etmek gerekir. Çünkü ihtiyaçlar aynı zamanda bütçe odaklı konulardır. Bütçe her zaman için maksimum faydaya olanak vermeyebiliri. Doğru fizibilite sonrasında bütçe paradigması göz ardı edilmeden optimum durum elde edilebilir.

Yukarıda altı çizilen konuların tamamı vizyonla ilgilidir. Ticimax bu noktada kuruluşundan bugüne kadar bu vizyonu ortaya koymayı başarabilmiştir. İç piyasanın e-ticaret ihtiyaçlarının karşılanmasından sonraki adım ise muhakkak global çözümler üretebilmektir. Yani Türkiye’de faaliyet gösteren firmaların ürünlerini veya hizmetlerini yurt dışındaki son kullanıcılarla ve/veya kurumlarla buluşturabilmesidir. İşin bu kısmında “e-ihracat” devreye girer. E-ihracat, Ticimax’in çözüm sunduğu bir alandır.

E-ihracat ve E-ticaretin bir başka boyutu

E-ticaret, Dünya’nın en fazla ivmeye sahip yükselen trendlerinden biri. Öyle ki Dünyaca ünlü firma olan Amazon her geçen gün kar oranlarını artırmakta kurucusu Jeff Bezos zenginler listesinde ilk sıraya oturmaktadır. Bu kadar hacimli bir markette değişim araçlarının modifiye olması, yeni modellerin türememesi imkansızdır. Her ne kadar temel mantık hiç değişmese de uygulama metodlarında daha önceki zamanlarda ortaya çıkmayan modeller meydana çıkabilmektedir. Bu modellerden sonuncusu, son göz ağrısı ise “Dropshippig” modelidir.

Dropshipping bir nevi sürükle bırak e-ticaret sistemidir. Sitemizde yer alan pek çok içerikte bu konuyla ilgili oldukça detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bu yüzden Dropshipping inceliklerini es geçip direk Ticimax Dropshippig konusuna değineceğiz.

Ticimax Dropshipping

Ticimax, mevcut trendleri yakalama ve o trendlere uygun en kaliteli hizmeti verme politikası gereğince dropshipping konusunda da hizmet vermektedir. Ticimax Dropshipping hizmeti sayesinde sitenize yüklediğiniz ürünlerinizi çok kolay bir şekilde, tek tuşla Amazon, Ebay, Aliexpress gibi pazarlara otomatik gönderebilir, bu tarz pazarlardan gelen siparişleri tek panel üzerinden takip ederek girişiminizi en az uğraşla, optimum seviyede yönetebilirsiniz.

Leave a Reply