skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify’de Neler Satabilirsiniz? – Uzman Görüşleri

Shopify’de Neler Satabilirsiniz? – Uzman Görüşleri

Tina Roth Eisenberg’in küçük kızı geçici dövme hayranıydı. Ancak Tina, kalitesiz dövmelerin tam anlamıyla mağduru olmuştu. Böylece kızı Tattly’yi boyaması için bir dizi sanatçı ve tasarımcı seçti ve kızının derisine uyguladığı çirkin geçici dövmelerden daha kaliteli, daha yaratıcı bir çözüm üretti. Tattly, şimdi Tina’nın Shopify ile birlikte çalışmasının ne kadar kolay olduğunu gösterircesine, gelişen bir e-ticaret işinde model olarak buluyor.

Geçici dövmeler, kahve, güzel sanatlar, giysiler ve yiyecekler sadece Shopify sitelerinde satılan mürün kategorilerinden bazıları. MonetizePros detaylarında fiziksel ürün, dijital ürün(online ders gibi) veya hizmet tüccarların satış için listeleyebileceği kategoriler arasında. Shopify tarafından desteklenen 377.000’den fazla mağazasıyla tüketiciler, ev dekorasyonundan zanaatlara ve kitaplara kadar pek çok kategoride satılan ürünleri bulabilir.

Neler satabileceğinizi belirleyen şey sizin hangi sektörde iş yapmaya çalıştığınızdır. O yüzden şunu satabilir miyim bunu satabilir miyi diye araştırma yapmanıza gerek yoktur. Zaten eğer Drop Shipping yapacaksanız sizin satabileceğiniz ürünler skalasını belirleyen tedarikçilerinizin skalasıdır. O yüzden bu konularda iyi araştırmalar yapmak gerekir. Drop Shipping’in de ticaretin de belki en altın kuralı duygusal davranmamaktır. Belki siz ayakkabı satmak istiyor olabilirsiniz. Spor ayakkabı satmak, saat satmak ya da parfüm satmak size çok cazip geliyor olabilir. Ama bu tarz hedefe konulan kalemlerde ısrarlı olmak sizi batırabilir.  Ticari gerçeklere bakmak gerekir. Satmak için sattığınız ürünlerin pazarda tutan ürünler olması kar elde etmek için mecburidir.

Tüm bunları göz önüne aldığınızda Drop Shipping dinamiklerini genel ticaret dinamiklerinden bağımsız düşünmemek gerekir. Diğer pek çok yazımızda da belirttiğimiz üzere araştırma yapmak, analiz yapmak pazar paylarını tetkik etmek ve kar odaklı düşünmek bu işin çok önemlidir. Ayrıca Drop Shipping konusuna girdiyseniz Ali Express’in de kurdu olmalısınız. Konuyla ilgili Ali Express Üzerinden Dropshipping yazımıza bakabilirsiniz.

Mağazanızın geleceği açısından statünüzü düşünerek ürün  seçmeniz yerinde bir tercih olacaktır. Bazı ürünler kar getirmekle birlikte ticari itibarınız açısından çok da hoş olmayan izlenimler oluşturabilir piyasada. Her zaman için itibar, ticari kardan çok daha önemlidir. Drop Shipping tedarikçilerinin ürün yelpazesinde size hem ciddi bir ticari itibar kazandıracak hem de para kazandıracak ürünler mevcuttur.

Leave a Reply