skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify Tema Yüklemek Ve Özelleştirmek

Shopify Tema Yüklemek ve Özelleştirmek

Bir önceki içeriğimizde, Shopify Panel Tanıtımı ve Tema Seçmek yazısında ücretsiz sürümün olanaklarından yararlanarak kurulum yapmış, bir tema seçmiş ve o temanın birkaç özelleştirme işlemini gerçekleştirmiştik. Fakat sayfamız sürekli olarak pre-launch yani yayın öncesi modunda kalıyordu. Bunu düzeltmek için de preferenceses kısmına girmiştik. Ancak orada da mağaza moduna geçemediğimizi, bu modu aktif etmek için plan seçmemiz gerektiği gerçeği ile karşılaşmıştık. Yani Shopify bizlere mağaza görünümemüne geçmek için “pricing” kısmında yer alan ücretli planlarından birini satın almamız gerektiğini söylüyordu. Bu bizlerin Shopify dersini anlatabilmemiz açısından ufak da olsa bir engel oluşturuyordu. Bizler de bunun için yeni videonun yer aldığı bu içeriğimizi oluşturmak amacıyla bir plan seçerek yolumuza devam etme kararı aldık. Shopify tema yüklemek ve özelleştirmek yazısında yeni tema eklemeyi ve özelleştirmeyi inceleyeceğiz.

Ücretli sürümde admin paneli yani yönetici paneli ücretsiz sürümden çok da farklı değil açıkçası. Zaten Shopify’ın ücretsiz 14 günlük deneme sürümüyle yapmaya çalıştığı şey de bu. Kendi platformunu kullanmayı düşünen kullanıcılara platformunun olanaklarını ve kolaylığını tanıtmak. Daha önceki içerik ve videolarımızda da belirtmiştik. Shopify, drop shipping yapan girişimciler tarafından çok tercih edildiği için drop shippingle birlikte anılıyor olsa da Shopify, drop shipping başlığından bağımsız bir e-ticaret yazılımıdır. İnternette yüzlerce farklı yazılım veya platform kullanarak e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bu noktada Shopify’ı meşhur eden konu, videolarımızdan da rahatça anlayabileceğiniz gibi Shopify ile e-ticaret yönetiminin ve kurulumunun oldukça kolay olması muadillerine kıyasla.

Yukarıdaki ilk videoda mağazamızı canlıya alamama konusuna değindik. Sorunun çözüm yerini de nasıl çözülemediğini de göstermiş olduk. Burada Shopify diyor ki parayı veren düdüğü çalar.

Aşağıdaki ikinci videomuzda ise Shopify ücretsiz tema paletinden yararlanarak kendimize bir tema seçtik. Temamızın ismi “Simple”. İngilizce’de Simple basit demek. Sade tasarım arayışında iseniz hiç tema aramanıza, tema satın almanıza gerek yok. Simple sade tasarımı ve fonksiyonlarıyla sizlerin tüm ihtiyaçlarını görebilecek bir şablon. Beyaz arka plana, siyah fontlarla oldukça sade ve şık bir tasarım sunuyor.

Özelleştirme kısmında da gördüğünüz gibi değişiklik yapmak oldukça kolay ve yaptığınız tüm değişiklikleri canlı olarak önizleme yapma şansınız var. Yaptığınız değişikliğin kalıcı olmasını istiyorsanız eğer “save” diyerek kaydetmeniz yeterli

Leave a Reply