skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify Simple Teması Ve Tema Özelleştirmek

Shopify Simple Teması ve Tema Özelleştirmek

Shopify simple teması ve tema özelleştirmek içeriğimizde sizlerle hem ücretsiz icon kullanmayı, hem basit de olsa kendi logomuzu yapabilmeyi ayrıca tema özelliştirmeyi işlemeye devam edeceğiz. Ücretsiz icon seçimi için kullandığımız sitenin adını videomuzda belirttik. Logo tasarımını Photoshop’ta gerçekleştirdik. Ancak sizler Photoshop’un lisans konusuyla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bunun için Gimp gibi ücretsiz görsel işleme programlarını tercih edebilirsiniz. Gimp açık kaynaklıdır ve tamamen ücretsizdir. Ancak Photoshop gibi Adobe programları 30 günlük deneme sürümünden sonra lisans talep etmektedir. Eğer sadece bir projeniz için logo yapmak istiyorsanız eğer Photoshop’un 30 günlük ücretsiz sürümünden yararlanabilirsiniz. E-ticaret girişimlerinde kendi sitesini kendisi yapmak isteyen kişilerin elbet bazı teknik sorunları olacaktır. Bu sorunlar aynı zamanda Dropshipping’te karşılaşılan problemler arasında da yer almaktadır. Logo tasarımı bu tarz bir teknik sorundur. Ancak bunu kafanıza dert etmeyin. Eğer kendi logonuzu yapmakta zorluk çekiyorsanız freelancer sitelerini araştırarak uygun maliyete kendinize logo tasarlatabilirsiniz. Bizim videomuzda olduğu gibi kötü bir logo yapmaktansa logo hizmeti almak daha iyi olacaktır 🙂

Logoyla ilgili videomuz yukarıda. Videoyu izleyebilir, kanalımıza abone olabilir ve diğer Shopify videolarımızı da izleyebilirsiniz.

Diğer videğumuzda ise sizlerle birlikte “Simple” temasını özelleştirdik. Burada şu notu düşmemizde fayda var. Her temanın özelliştirmesi kendine özgüdür. Başka bir tema seçtiğinizde biraz daha farklı bir özelleştirme ekranı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Ancak ana mantığını anladıktan sonra bunun sizin için kayde değer bir mevzu olmadığını anlayacaksanız. Çünkü tüm temaların özelliştirme mantığı aynı. Videomuzda da görebileceğiniz gibi “Header”, “Footer”, “Collections”, “Featured Collections” gibi kısımlar hemen hemen bütün temlarda mevcuttur. Ayrıca “rich text” kısmı da vardır. Rich text kısmı sitenize tanımlamalar eklemek, adres bilgisi koymak gibi nispeten fazla karakter sayısı gerektiren tanımlamalarda kullanılabilecek bir kısımdır.

Deneme amaçlı olarak “Free Themes” kısmından ücretsiz temaları tek tek tema paletinize ekleyebilir ve eklediğiniz temaları özelleştirebilirsiniz. Özelleştirdiğiniz temalara “publish” yani yayınla demedikçe mevcutta bulunan temanız, tasarımınız olarak kalacaktır. Kullanıclar, müşteriler sitenize geldiğinde “publish” ettiğiniz temaya ait tasarımı göreceklerdir.

Leave a Reply