skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify, Online Mağazanızı Büyütmek İçin Neler Sağlar – Uzman Görüşleri

Shopify, Online Mağazanızı Büyütmek İçin Neler Sağlar – Uzman Görüşleri

Shopify kapsamlı bir hizmet sunduğu için internet aramalarında bulunmayı kolaylaştırıcı çalışma olan SEO çalışması için uygun alt yapıyı sunuyor. Sitenizi gerekli optimizasyon çalışmalarıyla üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Shopify tüccarları, MailChimp ile e-posta pazarlama entegrasyonlarını kaldırabilecek ve sadık müşteri tabanlarını çekmek ve korumak için hediye kartları ve kuponlar sunabilir. Google reklamcılık programları ve büyük sosyal medya platformları tam entegrasyonlu olarak Shopify sitelerinin erişimini artırmak ve gelir sağlamak için çalıştırılabilir.

Shopify sunduğu sistemlerle aslında sizlere mağazınızı büyütmek için gerekli alt yapıyı sunmuş oluyor. Bu alt yapı Shopify’ın hangi paketini seçerseniz seçin mevcut. Tabi ki paket ucuzladıkça sunulan alt yapı da zayıflamakta. Şimdi şöyle bir mağaza büyütme denklemlerine göz atalım hep birlikte.

Büyütülmek istenen mağaza bir e-ticaret yani internet mağazası sonuçta. İnternet mağazalarının büyümesinin de yolları uluslararası internet koşullarına göz atıldığında belli olur. Bu standartları iki madde halinde özetleyebiliriz:

  1. Arama motorlarında ön plana çıkma
  2. Arama motorlarında ve sosyal medyada organik yollarla veya reklamla kullanıcılarla buluşma

Her ne kadar biz yukarıda arama motorları demişsek de açıkçası Rusya ve Çin dışında Google dışındaki arama motorlarının esamesi okunmuyor. Çin’de en çok kullanılan arama motoru Baidu. Rusya’da en çok kullanılan arama motoru ise Yandex. Ancak bizim sektörümüz olan Drop shipping alanı gereğince bizler Yandex, Baidu, Bing gibi arama motorlarını önemsemiyoruz. Bu umursamazlığın altındaki sebep ise Drop shipping pazarının Avrupa ve Amerika pazarına yönelik olması. Eğer Amerika’dan alıp, Çin’e satsaydık o zaman hedefimiz ister istemez Baidu olurdu.

Google’da ön olana çıkmanın ise iki yöntemi var:

  1. Google Adwords Reklamı
  2. SEO (Arama motoru optimizasyonu) Çalışması

Bu iki maddeyi ayrı ayrı düşünmemek lazım. İkisi de uzmanlık gerektiren alanlar ve birbirini destekleyen alanlar. SEO’suz Adwords, olmamakla birlikte bazı durumlarda Adwords’süz SEO işe yarar. Eğer hedeflediğiniz anahtar kelimede Google’da zaten birinci sayfaya çıkıyorsanız Adword’e ihtiyaç duymayabilirsiniz.

Ancak bir şeyin altını çizmemiz lazım. Eğer uğraştığınız sektör büyükse, geliriniz iyiyse eğer Siz organik olarak SEO çalışmasıyla birinci sayfada çok iyi bir yer edinmiş olsanız bile rakipleriniz Adwords’le önünze geçebilir. O yüzden oraya da yatırım yapmanız gerekebilir.

Leave a Reply