skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify Ödeme Bilgileri

Shopify Ödeme Bilgileri

Yapmanız gereken ilk şey, Shopify dropshipping mağazasına bir ödeme seçeneği eklemektir. Bu, hayati bir adımdır, çünkü bir ödeme seçeneği eklemezseniz, müşterilerinizden para alamazsınız.

Ödeme bilgilerini eklemek için Shopify’ın ‘Ayarlar’ sayfasına erişmeniz gerekir. Buradan, soldaki ‘Ödemeler’ sekmesini seçin ve ödeme bilgilerinizi ekleyin.

Burada bir Paypal hesabı eklemenizi öneririz. Bir hesabınız yoksa, birkaç dakika içinde birine üye olabilirsiniz – teknik olarak yetkin olmasanız bile basit bir işlemdir.

Mağaza Politikaları

Kendi Shopify dropshipping mağazasını başlattığınızda, gerekli mağaza politikalarını oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. Shopify, standart bir gizlilik politikası, iade politikası ve mağazanız için şartlar ve koşulları otomatik olarak oluşturacak yararlı bir araç oluşturur.

Bu aracı Shopify’ın ayarlarından erişebilirsiniz. Bahsedilen alanları bulmak için ‘Ödeme sekmesi’ ni tıklayın ve aşağıya doğru ilerleyin.

Bir mağazanın yönetim politikası çok önemlidir. Büyük mağaza zincirleri büyük hale, zincir hale getiren 3 önemli öğe, 3 sac ayağı mevcuttur:

  1. Büyük ve doğru yönetilen sermaye
  2. Doğru pazar analizi ve rakip tahkiki
  3. Müşteri hizmetleri – Müşteri ilişkileri

Eğer bir mağazadan bir şey satın alırken, ürünün bozuk çıkmasını kafanıza takmıyorsanız işte o anda büyük bir mağazadan (illa boyut anlamında değil) alışveriş yapıyorsunuz demektir. Büyük mağazaların göstergeleri:

  1. Kalite Standartı
  2. İade Koşulları
  3. Teknik Destek İmkanları

Burada kalite standartı çok önemlidir. Örneğin İstanbul’daki bir MCDonalds ile Moskova’daki bir McDonalds üç aşağı beş yukarı  aynıdır. İşte bu güven parametresi bir mağaza için çok önemlidir.

Küçük ve orta ölçekli girişimciler tabi ki bu kadar büyük ve şaşmaz standartlar inşa edemezler kendi firmaları için. Ama önemli olan birkaç temel standartı kurabilirler. Eğer müşteri sizden ürün hakkında bilgi talep ediyorsa, size çok kolay ulaşmalı. Müşteri size bir taleple ulaştığında hızlı bir şekilde ona geri dönüş yapılmalı. Zaman çok önemli, çünkü sorusuna saatler sonra cevap alan birinin gözünde doğrudan güven kaybedersiniz.

Buna ek olarak, firmanızdan alış veriş yapacak kişiler üründe bir problem çıkması durumunda kolayca iade edebilmelidir. Bu madde Drop Shipping için çok önemlidir.  Bu koşulu yerine getirmek için sağlam bir tedarikçi bulmanız gerekir.

Leave a Reply