skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify Lite Nedir?

Shopify Lite nedir?

Ayda sadece 9 dolara çevrimiçi tüccarlar, yeni yapılacak ya da mevcut bir web sitesiyle entegre sosyal medya satışı için Shopify Lite kurabilirler. Hizmet sayesinde Shopify Lite girişimcileri, Facebook’un yeni Mağaza bölümünde ürün sergileyebilir ve satabilir.

Hem çevrimiçi mağazalarda hem de Facebook işletme sayfalarında Messenger ve sohbet desteklenmektedir. Bu özellikler müşterilerin sohbet ortamında ürün satın almalarını ve siparişleri gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlar.

Shopify Lite ayrıca tüccarlara mevcut siteleri gelişen e-ticaret işletmelerine dönüştürmek için Ürün Görsellerine Şimdi Satın Al düğmeleri ekleme olanağı tanır. POS uygulamasıyla tüccarlar ödemeleri herhangi bir yerden satabilir ve kabul edebilir.

Shopify Lite için kullanabileceğimiz en uygun tabirlerden birisi “Shopify’ın espirisidir” diyebiliriz. Ya da Shopify Lite, Shopify’ın geleceğe açılan kapısıdır. Zira teknoloji ve alışveriş dünyasında geldiğimiz noktada sosyal medyasız hiçbir adım atamazsanız. Sosyal medyayı eğer platformunuza doğru bir şekilde entegre edemezseniz de sürdürülebilirlik konusunda sıkıntı çekerseniz. Ama eğer konu mağazanızdan sosyal medya ortamında alış veriş imkanı tanımaya gelirse konu bambaşka bir yere gelir ki o geldiği noktada olaya Shopify Lite devreye girer.

Shopify Lite’ın kıymetini daha iyi anlamak için Aliexpress’in defile seyrederken alışveriş yapabilme olanağı tanıyan sistemini veya Amazon Go sistemini inceleyebilirsiniz. Özellikle konu buraya gelmişken Amazon Go’dan biraz bahsetmek istiyoruz.

Amazon Go’da sistem şu. Dükkan içinde hiçbir şekilde kasa kavramı mevcut değil. Olay sensörlerde ve yapay zekada bitiyor. Dükkana telefonunuz internete bağlı bir halde giriyorsunuz. Almak istediğiniz ne varsa çantanıza, poşetinize atıp dükkandan elinizi kolunuzu sallaya sallaya çıkıyorsunuz. Peki ödeme ne olacak diye şu an soruyor olabilirsiniz ki işte olayın o noktasında devreye tamamen yapay zeka giriyor. Yapay zeka, görüntü algılama sayesinde amazon hesabı ve kişi eşleştiriliyor. Bu eşleşme yapıldıktan sonra kişinin aldığı tüm ürünler tespit edilip alınan ürünler kalem kalem hesaba işleniyor. Hesaba işlenen toplam tutar, kullanıcı ekstra hiçbir işlem yapmadan kredi kartından tahsil ediliyor.

Olaylar bu noktaya doğru evrilirken belki de sosyal medyaya alışveriş opsiyonu eklemek belki de lüks değil elzemdir. Ayrıca konuyla ilgili Aliexpress ve Dropshipping yazımıza bakabilirsiniz.

Leave a Reply