skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Hangi Şirketler Shopify Kullanıyor?

Hangi Şirketler Shopify Kullanıyor?

Shopify kullananlar listesi oldukça kapsamlı bir skalaya sahip. Oldukça küçük işletmelerden tutun çok popüler firmalara kadar pek ekonomik ölçekte iş yürüten Shopify girişimcisi mevcuttur. Budweiser, World Wildlife Fund, Tesla gibi çok büyük firmalar da Shopify kullanıcıları arasında yer almaktadır.

Bir platformu büyük şirketlerin kullanması çok önemlidir. İlk önce endeksler açısından değerlendirirsek olayı; büyük firmaların tercih ettiği yapılar güvenlik başta olmak üzere pek çok değerlendirme endeksi açısından tercih edilebilir demektir.

Örneğin bir dönemler McDonalds mağazalarında şöyle bir pano reklamı vardı: “Ürünlerimizdeki et ve et ürünlerimizde Pınar tercih edilmektedir.” Gördüğümüz gibi Global bir firma, başka bir global firmanın ürünlerini kullandığını belirtiyor. Bu iki firma için  de avantaj sağlıyor. McDonalds, büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkede faaliyet gösteren global bir firma olarak Türkiye’deki mağazalarında domuz eti ürünlerinin kullanılmadığını bildirme çabasında. Bunun için de ulusal toplumun güvendiği pazarın büyük firmalarından birine sırtını dayıyor. Pınar ise, 7 kıtada faaliyet gösteren bir firmaya ürün satarak kendi pazar gücünü bir kez daha ispat etmiş oluyor.

Şimdi tabi ki bütün bunları kendi çıkarlarımız açısından yorumlamamız gerekiyor. Ticari girişimciler ya da girişimci adayları olarak pragmatist bakış açısına ihtiyıcımız var. Kullandığımız platformu, büyük şirketler kullanıyorsa bu bizi ne ilgilendirir? Şöyle ki diyelim sizin işleriniz tıkırında, iyi gelirler elde ediyorsunuz ve bir sabah uyanıyorsunuz. Elinizi, yüzünüzü yıkayıp kahvaltı sofrasına oturuyorsunuz. Bir yandan dün aldığınız sele zeytinin yiyip bir yandan da haberleri dinlerken aklınızda o gün içerisinde yapacağınız satışların ne kadar bir hacme ulaşacağı var. Kahvaltıyı bitirip bilgisayar başına geçiyorsunuz ki o da ne? Shopify sistemi kapanmış. Kişisel mail adresinizde bir mail, hizmet vermeyi durdurmak zorunda kaldığımız için sizlerden özür dileriz. Muhtemelen hiçbir hak iddia edemezsiniz çünkü baştan sözleşmede bu hakkı firmaya vermişsinizdir. İşte kullandığınız platformu büyük şirketlerin kullanması size böyle bir gayriresmi güvenlik sağlar. Sizi hiç düşünmeden sistemi kapatabilirler belki ama büyük ölçekli firmalara hesap vermek zorundadırlar. Piyasada bir kere büyük ölçekli bir firmayı yarı yolda bırakırsanız bir daha ömür billah iş tutamazsınız sektörde.

Eğer siz de büyük ölçekli firmalarla iş yapıyorsanız başarılı olduğunuz müddetçe önemli bir reklam öğeniz, başarısız olduğunuzda ise kapınızda bitecek cellatınız var demektir. Konuyla ilgili olarak Dropshipping yöntemleri nelerdir yazımıza bir bakmalısınız.

Leave a Reply