skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Shopify Hesabı Oluşturma

Shopify Hesabı Oluşturma

Shopify’de bir hesap oluşturmak basit ve hızlı bir işlemdir. Başlamak için Shopify’nin ana sayfasını ziyaret etmeniz gerekecek. Sayfayı yükledikten sonra ekranın üst kısmında e-posta adresinizi girmeniz gereken boş bir alan görürsünüz.

Bu alana e-posta adresinizi girin. Ardından, hesabınız için bir şifre oluşturmanız ve mağazanız için kararlaştırdığınız adı girmeniz istenir. Sonra, mağazanızla, e-ticaretle ilgili deneyiminizle ve kişisel bilgilerinizle ilgili birkaç ayrıntıyı doldurmanız gerekecek.

Bunu tamamladığınızda, Shopify hesabınız başarılı bir şekilde açılmış olacaktır. Sonra, hesabınız için ayarları yapılandırmamız gerekecek.

Shopify Hesabınız İçin Ayarları Optimize Etme

Bu noktada Shopify dropshipping rehberimizde, yeni oluşturulan Shopify hesabınızın ayarlarını inceleyeceğiz. Müşterilerinizden para alabilmeniz, mağaza politikalarınızı oluşturabilmeniz ve gönderim ücretlerinizi belirleyebilmeniz için bu adım önemlidir.

Shopify hesabını optimizeden kasıt ekstra bir işlem olarak görülmemeli. Bunlar hesabınızın asli ihtiyaçlarıdır. Bir bakkalın ürün reyonlarını düzeltmesi, bir nalburun ürünlerini sınıflarına göre düzenlemesi neyse Shopify hesabını optimze edilmesi de o demektir. Hesap oluşturmak, sadece dükkanı açmaktır. Dükkanın içini düzenlemek, bütün ayarlamarın yapılması gerekmektedir. Bu düzenlemeler hedef kitlenize göre değişir. Gerçek hayatta çok üst düzey hedef kitleleri hedefleyen firmalaran bu tarz mağazaların iç düzenlemeleri için iç mimarlar tutarlar. Siz de eğer büyük düşünüyorsanız bu alanı uzmanların eline bıtakmanızda fayda var.

Aslına bakarsanız Shopify’da çeşitli paketler ve o paketlere eklenen özellikler mevcut. Eğer ihtiyacınızı doğru tespit ettiyseniz normalde harcamanız gereken paradan çok daha azına Shopify’da istediğiniz profesyonel mağazaya sahip olabilirsiniz. Gerekenden çok daha az para derken tabi ki bu miktarı görece, nispet ölçüsünde belirttik. Sizlere bu alanda şöyle bir tavsiyede bulunabiliriz. E-ticarete atılmadan önce özgün yazılım üreten firmalardan e-ticaret paketleri hakkında fiyat alın. Hatta bağımsız yazılımcılardan size özel yazılım geliştirmelerini isteyebilirsiniz. Bu durumda ortaya çıkacak masraflar size aslında Shopify’ın ekonomik bir çözüm sunduğuınu ortaya koyacaktır.

Burada pek çok ez uyarıda bulunduğumuz bir konuya tekrar dikkat çekmek istiyoruz. Mükemmel mağaza demek mükemmel satış demek değildir. Mükemmel satış sadece ve sadece mükemmel pazarlamadan geçer. Bunu aklımızdan çıkarmamakta fayda var.

Leave a Reply