skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Payoneer Türkiye

Payoneer Türkiye

Çevrimiçi ödeme hizmeti sunan sanal kartlara artık bütün Dünya’da yoğun bir ilgi var. Bugün itibariyle Payoneer Kart, çok sayıda ödeme sisteminden sadece birisi. Bu tip sistemlerin önemi, genelde yurtdışından iş ya da alışveriş yapıldığında anlaşılıyor. Malum, dünya artık daha global bir yer. Başarılı olan her üretim, hızlı bir etkileşim alabiliyor ve yerellikten hızla çıkıp evrensel boyutlara ulaşıyor. Örneğin, Amerika’da ortaya çıkan birçok ticaret sitesi, yüzlerce ülkede kullanılabiliyor. Bu tip gelişmelerin uzağında kalmak ya da soyutlanmak bizim için geçerli değil. Kalabalık ve genç nüfusumuzla her zaman interneti aktif olarak kullanan ülkeler arasındayız. Fakat burada sosyal medyadan ziyade internetin gücünü daha verimli ve hedef odaklı kullanmak gerekiyor.

Evrensel bir marka oluşturmak için e-ticaret girişimlerine daha fazla destek verilmeli. İnternetin geleceğini, tıpkı bugün de olduğu gibi e-ticaret belirleyecek. Ülkemizde çok sayıda alışveriş sitesi mevcut, bunların bazıları gerçekten de marka durumunda. Fakat ne yazık ki dünya çapında bir marka olmanın uzağındalar. Amazon ve benzeri e-ticaret siteleri milyonlarca kullanıcıya hitap edebiliyor ve ülkenin ihracat gücüne önemli bir katkı sağlıyorlar. Bu ürünlerin dünya çağında tercih edilmesinin en önemli nedeni çoğu ülkede yer almayan ürünlerin, çok sayıda alternatifle beraber, uygun fiyatlarla sunulmasıdır.

Kargo açısından çeşitli handikaplar olsa da çoğumuz orijinal ürünler için yurtdışı sitelerini tercih ediyoruz. Dolar ya da Euro üzerinden ödeme yaparak ülkemizde bulmanın çok zor olduğu ürünleri ayağımıza getirebiliyoruz. Bunun dışında satış ortaklığına girerek ürünlerin reklam ve pazarlama sürecine katkı sağlayabiliyoruz. Bu da bize belli oranda bir ekonomik kazanç sağlayabiliyor. Sevindirici olan şey, Türkiye’de artık elektronik ticaretin önemi kavranmaya başlandı ve dev markalarla kurumsal ilişkiler kurulmaya başlandı. Örneğin Amazon şirketi yakın zaman önce Türkçe dil desteği sunmuştu, birkaç ay içinde de Türkiye pazarına dâhil olacak. Peki, bu kadar önemli bir trafik içinde ödeme akışı nasıl olacak? İşte bugünkü konumuz tam olarak bununla ilgili. 2016 senesine kadar birçoğumuz yurtdışından ödeme alırken ya da yurtdışına para transfer ederken Paypal’ı tercih ediyorduk. Paypal hala aktif; ancak Türkiye’de faaliyetlerini dondurma kararı aldı. E-ticaret meraklıları ve freelance çalışanlar ödemelerini almak için farklı ödeme kanallarına yöneldi.

2005 yılında kurulan Payoneer şu ana kadar gösterdiği performans ve verdiği güvenle Paypal’ın yerini alabildi. Türkiye’de de şu anda Paypal’dan sonra en fazla tercih edilen ödeme kanalı diyebiliriz. 70 para birimini resmi olarak tanıyan ve 190’ın üzerinde ülkede kullanılan Payoneer’i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çok uygun komisyon değerlerinin yanında, işlemleri ve üyelik sistemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi Payoneer’e olan güveni arttırmıştır. Payoneer’e üye olmak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Payoneer’e üye olduğunuz esnada dilerseniz Master Card lisanslı kartlardan talep edebilirsiniz. Bu talebiniz sonucunda Payoneer Kart birkaç hafta içinde size kargolanacaktır. Payoneer kart sayesinde alışveriş yapabilir, TEB Atm’leri üzerinden para çekimi gerçekleştirebilirsiniz. Nakit para çekiminde 3 dolar, yıllık üyelikte 30 dolarlık bir ücret talep edilmektedir.

Payoneer, şu an için Google, Amazon benzeri büyük şirketlerle anlaşmalı bir sistem. Bu da güvenilirlik açısından önemli bir detay! Peki, Payoneer’in ülkemizdeki macerası ne durumda. Payoneer, Paypal gibi ülkemizde kullanılamayan bir sistem değil. Herkes üye olup Türkiye üzerinden Payoneer’i rahatlıkla kullanabilir. Payoneer ile Amerika’da yer alan bir banka üzerinden hesap işlemlerinizi yapabilirsiniz. Payoneer, Türkiye’de yakın zaman önce hizmete açılmış bir ödeme sistemi. Yurtdışından alışveriş yapan ya da Amazon gibi siteler üzerinden para kazanmak isteyenler Payoneer sistemini rahatlıkla kullanabiliyor. Bu sayede Payoneer’in Türkçe dil desteğinden faydalanma şansınız da bulunuyor. Payoneer, Türkiye’de hizmete girdiğinden bu yana oldukça yoğun bir trafik alıyor. Çünkü ülkemizde e-ticaretle ilgilenenlerin sayısı gittikçe çoğalıyor ve ödeme sistemi konusunda pek bir alternatif olmadığı için insanlar Payoneer’e yöneliyor.

Türkiye’de Payoneer Kullanmanın Avantajları

Türkiye’de Payoneer kullanmak hem oldukça güvenli hem de çok sayıda avantaj barındırıyor. Gelin şimdi Türkiye’de Payoneer kullanmanın avantajlarına göz atalım.

  • Her şeyden önce Türkiye’de Payoneer kullanmak, yerli e-ticaret sitelerine kıyasla vizyonunuzu daha da genişletecektir. Çünkü sadece Türkiye’deki ürünlerle değil, dünyanın her yerinden sisteme dâhil edilen ürünlerle karşılaşacaksınız. Bütün bu yoğun alışveriş sürecinizde alacağınız ödemeler için kullanacağınız hızlı ve güvenilir bir sisteme ihtiyacınız olacaktır.

  • Payoneer diğer sistemlere kıyasla komisyon açısından müthiş avantajlar sunuyor. Türkiye’den Payoneer kullandığınızda yıllık üyelik için sadece 30 Dolar ödersiniz. İşlem komisyonları ise 3 dolar şeklinde.

  • Payoneer üye olduktan sonra, bakiyeniz 100 doları aşar aşmaz 25 Dolar hediye gönderiyor. Bu sayede bir yıllık üyeliğiniz hemen hemen bedavaya denk geliyor.

  • Sizi herhangi bir limite zorlamaz. Para çekmek için sadece sizin talebiniz yeterlidir. Ne zaman isterseniz günün her saati ödeme talebinde ya da para çekme talebinde bulunabilirsiniz.

  • Türkiye’den Payoneer’e üye olduğunuzda bir taahhütte bulunmazsınız, bu sayede dilediğiniz zaman sistemden çıkabilirsiniz.

Türkiye’de Payoneer Kart Nasıl Alınır?

Türkiye’de artık Payoneer kart kullanmak oldukça kolay. Payoneer’e ait resmi site üzerinden kaydınızı kısa sürede gerçekleştirin. Bu aşamada üzerinden Master Card logosunun bulunduğu Payoneer Kart’la ilgili bir talebinizin olup olmadığı size sorulacaktır. Bu kartı talep ederseniz şirket size kısa bir süre sonra ulaştıracaktır. Adresinize gelen kart pasif durumdadır. Üyelik girişi yaptıktan sonra ön ödemeli kart numarası ve PIN numaranızı ekrana girmeniz gerekiyor. Altta yazan “kartı aktif et” butonuna tıklayın. Kartınızın aktifleşme işlemi şimdi gerçekleşmiştir. Bu menülerin tamamen Türkçe olması işlemlerin çok daha kolay şekilde gerçekleşmesi sağlıyor.

Bu kart sayesinde Türkiye’de Master Card anlaşmalı her yerden alışveriş yapabilirsiniz. Bu alışverişi isterseniz mağazalardan isterseniz de sanal mağazalardan yapmanız mümkün. TEB bankamatiklerinden bu kart sayesinde istediğiniz zaman nakit para yatırabilirsiniz. Özetle ön ödemeli kartınızın ayrıcalığını Türkiye’de ve yurtdışında yaşayabilirsiniz.

Payoneer Türkiye Güvenilir mi?

Unutulmamalı ki bir kurumun güvenilirliği ancak onun referanslarıyla açıklanabilir. Elbette tek kriter bu değildir ancak ikna edici kriterlerin en başında geldiği kesin. Payoneer’in referansları tam anlamıyla dünya devleri. Dünyanın en büyük arama motoru ile dünyanın en büyük ticaret sitesi uzun zamandır Payoneer çevrimiçi ödeme sistemlerini kullanıyor. Bugün birçok Amazon müşterisi, ödemelerini almak için Payoneer’i kullanıyor.

Bir günde Amazon üzerinden yapılan trafik adeta baş döndürücü düzeydedir. Böyle düşündüğümüzde bu kadar yoğun bir akışı sağlam bir şekilde karşılayabilen bir ödeme sistemine güvenmemiz normal olacaktır. Fakat şu anda hala ülkemizden hizmet veren resmi bir müşteri temsilciliği bulunmuyor. Bir sorun karşısında sitenin web sitesini kullanabilir, İngilizce vesilesiyle probleminizi bildirebilirsiniz. Dilerseniz, resmi olmayan ancak oldukça aktif olan sosyal medya Türkiye hesaplarından bilgi alabilirsiniz.

Payoneer yakında Türkiye ile ilgili hizmetlerini genişletecek. Özellikle Amazon’un ülke pazarına bu sene kesin olarak girecek olması, e-ticaret konusunda yeni bir dönemin de habercisi olacaktır. Türkiye’de Payoneer kart sahibi olmak, ticaret yapan herkes için bir ayrıcalık değil, zorunluluğa dönüşecek gibi görünüyor.

Leave a Reply