skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Payoneer Kart

Payoneer Kart

Dropshipping ile popülerleşen kavramlar var. Bu kavramlara Shopify veya Payoneer Kart konularını örnek gösterebiliriz. Bu yazımızda Payoneer Kart mevzusuna değineceğiz.

Hepimiz bir şekilde internetin nimetlerinden faydalanıyoruz. İnternet, bugün alışverişten bankacılık sistemlerine kadar her alanda etkisini gösteriyor. Yıllar önce internetin sınırlarını bu haliyle ön görmek elbette çok zordu ancak bugün internet, tam anlamıyla yaşamımıza damga vuruyor diyebiliriz. E-ticaret sınırları geniş olan bir alandır ve bu yüzden sadece yerel düzeyde kalınmaması gerekir. Yurtdışı üzerinden yapılan yoğun ticaret hacmi, ödeme koşullarına da adapte olmayı zorunlu kılıyor. Eğer yurtdışından iş yapıyorsanız ve e-ticaret anlayışınızı evrensel bir boyuta taşıdıysanız o halde bankacılık anlayışınızı değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.

Dünyada çok sayıda ön ödemeli kart seçeneğinden söz edebiliriz. Gerçek bankalara ait kartlar kullanmak artık demode oldu. Sanal bankacılık bugün normal bankalarla yarışır düzeyde geldi. Birçok sanal bankanın milyonlarca üyesi bulunuyor. Bu kartların çok önemli avantajları olduğu için ülkemizde de hem alışverişlerde hem de yurtdışı üzerinden yapılan ticaret süreçlerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Paypal esasen bu ihtiyacı ciddi ölçüde karşılayan bir sistemdi ve ülkemizde de güvenli bir şekilde kullanılıyordu. Paypal bilindiği üzere ülkemizdeki faaliyetlerini birkaç sene önce sona erdirme kararı aldı. Bu karar yurtdışı para transferleri açısından büyük handikaplar doğurdu. Çünkü Paypal her açıdan oturmuş bir sistemdi. Paypal sonrası insanlar zorunlu olarak o kalitede bir ödeme sistemi arayışına girdiler. Şu anda Paypal’ın yerini gerçek anlamda doldurabilen tek sanal ödeme sistemi Payoneer Kart diyebiliriz. Payoneer’in avantajlarına ve kullanıcılara sağladığı artılara yazımızda değineceğiz; ancak dilerseniz önce Payoneer hakkında genel bilgilere göz atalım.

Payoneer, 2005 senesinde Amerika’da kuruldu. Yuval Tal tarafından kurulan şirket son yıllarda ciddi bir atak yaptı. Google ve Amazon gibi şirketler başta olmak üzere birçok kurumsal şirket ödemelerinde Payoneer’e güveniyor. Şu anda bütün dünyada 3 milyon civarında müşterisi bulunan Payoneer Kart, çevrimiçi ödeme sistemleri sunmakta. Kore, Japonya başta olmak üzere yavaş yavaş tüm dünyada ofisler açmaya başlayan Payoneer, 70 değişik para birimini kendi aralarında çevirebiliyor.

Şu anda 200 civarında ülkede Payoneer aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu ülkelerin arasında elbette Türkiye de bulunuyor. Hele Paypal’ın eksikliğinden sonra Payoneer gibi güvenilir bir şirketin keşfedilmesi, ilgiyi arttırmıştır. Master Card lisansına sahip olan Payoneer kart, müşterilere sunulan önemli bir hizmettir. Dilerseniz bu kartı üyelik sonrası talep edebilir, daha pratik bir kullanıma geçebilirsiniz. Payoneer kartınızı alışverişlerde de aktif şekilde kullanabilirsiniz. Ülkemizde bu kartlardan nakit para çekmek için TED bankasını kullanmalısınız.

Yüksek maliyetler çıkarmamasının ötesinde hızlı çözümler sunması ve kolay kullanılması, Payoneer’e olan ilginin ana nedeni. Kart aracılığıyla ödeme yapabilir ya da alabilirsiniz. Sisteme üye olduğunuz anda ABD’de yer alan US Bank’ta hesap sahibi olursunuz. Online ödemelerinizi bu banka üzerinden alırsınız. Örneğin bir web siteniz varsa ve çeşitli reklam gelirleri elde ediyorsanız kazancınızı bu banka üzerinden alabileceksiniz. US Bank ve Payoneer’in referanslarına bakarak ne kadar güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz.

Payoneer özellikle freelance olarak çalışan ve yurtdışından düzenli olarak ödeme alan insanlar için çok iyi bir sistem. Payoneer gerek yıllık ücretleri, gerek kart bedeli gerek de işlem başı ücretler anlamında müşteri lehine bir politika izliyor. Yapılan hizmetin kalitesi ve kapsamı düşünüldüğünde alınan komisyon ücretleri son derece komiktir. Bu yazımızda Payoneer sanal ödeme sisteminin detaylarına ve Payoneer Kart’ın sağladığı avantajlara göz atacağız.

Payoneer Üyelik

Bu değerli sistemin bir parçası olmak istiyorsanız öncelikle Payoneer’in resmi sitesine girip üye olmalısınız. Sign Up yazan bölümden kaydınızı başlatın. Hemen size para çekme bilgileriniz sorulacaktır. Ön ödemeli Master Card seçimini yapmanız önerilir. Türkçe karakterler kullanmadan temel bilgilerinizi doldurun ve kaydı tamamlayın. Kaydınız kısa süre içinde değerlendirilecek ve size geri dönüş yapılacaktır. Kaydınızın onayı gerçekleştikten sonra yaklaşık 3 hafta içinde Payoneer Kart’ınız verdiğiniz ev adresine teslim edilecektir. Kartınız gelince siteye yeniden giriş yaparak kart kullanımınızı aktif bir hale getirin.

Payoneer Artıları Nelerdir?

Payoneer ve benzeri sanal ödeme sistemlerinde müşteriler için ilk kriter komisyon bedelleridir. Paypala kıyasla daha hızlı bir sistem olan Payoneer, şu anda piyasanın en düşük komisyonla çalışan sistemlerinden biri durumunda. Payoneer’in bir diğer artısı güvenli altyapısıdır. Zaten bu durum böyle olmasaydı Google, Amazon gibi devler Payoneer ile asla çalışmazdı.

Payoneer rekor düzeyde para birimini çevirebiliyor. Bu her ödeme sisteminde geçerli olan bir durum değil. Farklı firmalardan hızlı ödeme almanıza olanak sağlayan Payoneer, size Türkçe dil desteği sunuyor. Bilindiği gibi bu da kullanıcılar için oldukça kritik bir konu.

Ayrıca ülkemizdeki bankaları tanımlama şansınız bulunuyor, yani burada kullandığınız bir banka hesabını tanımladığınızda kolayca transfer yapabilirsiniz.

Eğer Payoneer limtiniz 100 Dolar olduğunda sistem size bir defaya özgü olmak üzere 25 Dolar hediye veriyor. Bu da sisteme üye olurken ödediğiniz yıllık ücretin geri iadesi olarak düşünülebilir.

Payoneer Maliyetleri

Yukarıda da yer yer değindiğimiz gibi Payoneer düşük maliyetler sunan bir sistem. Gerek ilk kayıt esnasında istediği ücretlerde gerekse de diğer kesintilerde sizi zor durumda bırakmaz. Sistem her sene için sizden 30 Dolar civarında bir hizmet bedeli kesiyor. Zaten 25 Dolar’ı kısa bir süre sonra iade ettiğini söylemiştik. Bu durumda ilk sene için ödenen rakam sadece 5 Dolar düzeyine iniyor. Eğer ATM üzerinden para çekimi yapacaksanız burada da işlem başı 3 Dolarlık bir kesinti sizi bekliyor. Bu diğer sistemleri düşünürsek gayet makul bir ücret!

Para transferi yaparken referans numaraları devreye girer. Bu referans numaraları sizi güvende tutar. Eğer Payoneer sisteminden çıkmak isterseniz sistem size hiçbir dayatma yapmaz. İçeride kalan parayı alma hakkınız muhafaza edilir ve üyeliğiniz herhangi bir bedel ödetmeksizin kapatılır.

Payoneer Kart Nedir?

Üyelik sonrası Master Card alanını işaretlerseniz sistem size bir plastik kart ulaştıracaktır. Üstte de belirttiğimiz üzere bu kartın teslim süresi maksimum 3 haftadır. Kart elinize geçince artık bütün işlemlerinizi bu kart üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. ATM’lerde kullanabileceğiniz gibi her türlü para çekme, para yatırma ve alışveriş süreçlerinde Payoneer Kart emrinizde olacaktır. Payoneer’e üye olduktan sonra kart kullanmak zorunlu değildir; fakat kart kullanmanın çok önemli avantajları bulunuyor.

Payoneer Kart Güvenli mi?

Adınıza yollanan Payoneer kart oldukça güvenlidir. Payoneer kartınızla alışveriş yaptığınızda ekstra komisyonlar ödemezsiniz. Kartınızın sağ kısmında Master Card simgesini göreceksiniz. Yani kartınız Master Card güvencesinde olacaktır. Master Car’ın geçerli olduğu bütün alanlarda kartınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kart talepleri son birkaç sene içinde rekor düzeyde artmıştır. Kartınızda yer alan bakiyeyi, bakiye veya işlem geçmişini site üzerinden her daim görüntüleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızı da Payoneer kart sahibi yapmanız durumunda sistem sizi ödüllendirmektedir. Kart başvurusu yaparken kişisel bilgilerinizin doğru yazıldığından emin olun. Çünkü zaten uzun süren teslim süreci, olası bir hatayla iyice uzayabilmektedir. Kartın kullanıma açılması için yapmanız gereken tek şey, sistem üzerinden aktifleştirmek. Günlük olarak kullandığınız bankamatiklerden farksız şekilde, güvenle kullanabilirsiniz.

Leave a Reply