skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Oberlo Ürün Eklemek

Oberlo Ürün Eklemek

Oberlo, Aliexpress ile entegre bir şekilde çalışan bir ürün listesi oluşturma aracı diyebiliriz. Buradaki ürün listesi oluşturma detayına dikkat edin lütfen. Çünkü Oberlo ürün listesi oluşturmak ile Oberlo ürün eklemek kavramları iki farklı şey. Ürün listenize eklediğiniz her şeyi mağazanızda yani e-ticaret sitenizde ürün olarak yayınlamayabilirsiniz. Ürün listenizde öylece durabilir. Belki başka uygun bir zamanda o ürünü ekleyebilirsiniz. İçeriğimizin devamını okuduğunuzda Oberlo ürün eklemek işleminin oldukça basit olduğunu göreceksiniz.

Oberlo Ürün Eklemek Neden Önemli?

Oberlo Kulurumu ve Shopify Ürün Eklemek derslerine baktıysanız eğer bu iki konunun ilişkili olduğunu fark edersiniz. Eğer çok butik bir iş yapmıyorsanız oldukça fazla sayıda ürün eklemeniz icap edebilir sitenize. Bazı siteler vardır ki binlerce üründen oluşur. Genelde büyük firmalarla, büyük üreticilerle ya da distribütörlerle çalışan girişimciler bu konuda zorlanmazlar. Çünkü dev şirketlerin bayilerinin kullanımına sunmak üzere oluşturdukları XML formatında ya da JSON formatında binlerce ürünü kapsayan ürün listeleri vardır. Bayiler yazılımcıları aracılığıyla bu dosyları sitelerine import ederek tek bir işlemle binlerce ürünü sitede yayınlayabilirler. Ayrıca manuel olarak ürün girme işlemini de aksatmaz bu durum. Ancak bu işlemi ufak tefek dezavantajları da vardır. Sıralamasını bilmediğiniz bu ürün dosylarının içinde belki satmak istemeyeceğiniz ürünler de olabilir o zaman işte ürünleri tek tek bulup gerekli işlemleri yapmanız gerekebilir.

Oberlo ürün eklemek işlemi işte tam da bu yüzden önemli. Eğer bir drop shipping girişimcisi iseniz ve Aliexpress üzerinden drop shipping yapmak istiyorsanız Aliexpress kategorilerine girerek tek tek istediğiniz ürünleri seçebilir ve manuel olarak ürün girmekten çok daha kolay bir şekilde ürün ekleyebilirsiniz.

Oberlo Ürün Listesi Oluşturma

Aliexpress’te ürün kategorilerine erişim sağladıktan sonra Oberlo Chrome Eklentisi aktif olacaktır. O zaman videomuzda olduğu gibi istediğiniz ürünleri “product list” kısmına yani ürünler listesine ekleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz “product list” bir ön izleme sayfası gibi düşünün. Bu listeye eklenen ürünlere ürün listisine ulaş diyerek ulaşabilirsiniz. Sadece ürün listesine ulaşmak tek başına pek de önemli değil ancak Oberlo, kullanıcılarına ürün listesi üzerinde değişiklikler yapma avantajı sağlıyor. Bu da oldukça önemli bir avantaj.

Oberlo ile Shopify Mağazasında Ürün Yayınlamak

Oberlo ile Aliexpress’ten seçtiğiniz ürünleri düzenledikten sonra “import to store” butonuna tıkladığımız takdirde seçtiğimiz ve düzenlediğimiz ürün mağazamızda aynı Aliexpress’te olduğu gibi yayınlanacaktır.

Leave a Reply