skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Oberlo Kurulumu

Oberlo Kurulumu

Oberlo, Shopify için yazılmış bir uygulamadır. Oberlo kurlumu, Shopify kurulumu ile otomatik olarak gelmemekle birlikte ücretsiz olarak kurulabilmekte ve kullanılabilmektedir. Aşağıdaki birinci videoda Oberlo için gerekliliklerden bahsettik.

İlk olarak sisteminizde aktif bir şekilde Oberlo kullanmak için lütfen bilgisayarınıza Google Chrome Web Tarayıcısını kurunuz. Çünkü Oberlo’yu en etkili kullanmanın yolu bir Chrome eklentisinden geçiyor.

Peki Oberlo’nun bize getireceği avantajlar neler?

Shopify Ürün Eklemek içeriğimizde ürün eklemeyi anlatmıştık. Tek tek ürün girmek elbette meşakatli bir iş. Oberlo, Aliexpress üzerinden Drop shipping yapmak isteyen girişimcilere çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Oberlo sayesinde deyim yerindeyse kendiniz için alış veriş yapar gibi mağazanıza ürün çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz bu ürünlerin başlık, açıklama ve resim gibi kısımlarını dilediğinizce düzenleyebiliyorsunuz.

İlk önce tabi yukarıda da belirttiğimiz gibi Oberlo için Chrome’u kurduk. Chorme’un uygulamalar kısmına girip oberlo yazarsak istediğimiz eklenti karşımıza çıkacaktır. Yükledikten sonra sağ üste ikonu belirir.

Artık Web tarayıcımız ile Oberlo’yu kullanmaya hazırız. Aliexpress’e girmek kaldı bir tek. Aliexpress’in ana sayfası açıldığında Oberlo ikonu akitf olmayabilir. Oberlo ikonun aktif olması için Aliexpress içinde bir ürüne veya bir kategoriye giriş yapmamız icap eder. Bir kategoriye ya da ürüne giriş yaptığımızda ise Oberlo aktif olur.

Oberlo hem drop shipping yapmak hem de Aliexpress’i kullanmak isteyen girişimcilere muazzam avantajlar sağlıyor. Üstelik Oberlo kurulumu da hiçbir teknik bilgi gerektirmeyen çok basit bir işlem. Sadece Shopify panelinize girip sol menüde yer alan “Apps” yani uygulamalar kısmına girmeniz yeterli. Orada Oberlo uygulaması ile hemen karşılaşacaksınız. Ona tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönleneceksiniz. Bu açılan yeni sayfada Oberlo ve Oberlo kurulumunu içeren bölümler olduğu gibi “get” butonuyla bu uygulamayı sisteminize entegre edebilmenizi sağlayan kısım da mevcut.

Oberlo uygulamasını yükledikten sonra Shopify giriş bilgilerinizle Oberlo’yu da aktif edebilirsiniz.

Oberlo Kurulumu ve Eklentisi

Bu dersten sonra Oberlo Mağazaya Ürün Eklemek içeriğine erişim sağlamanız gerekiyor. Çünkü bu içerik Shopify “Apps” kısmından Oberlo Uygulamasının yüklenmesi ve Chrome Oberlo eklentisinin yüklenmesiyle ilgili. Diğer dersimizde sizler de fak edeceksiniz ki Oberlo, e-ticarette ve Shopify’da bilhassa drop shipping mevzusunda bir devrim niteliğindedir.

Leave a Reply