skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Dropshipping Yöntemleri Nelerdir?

Dropshipping yöntemleri nelerdir?

İnternet dünyasında “para kazanma” yöntemleri son yıllarda sıklıkla anılmaya başlandı. Bunların başında da sermayesiz bir biçimde kar elde etmenizi sağlayan “dropshipping yöntemi” bulunmaktadır. “Dropshipping nedir” sorusunun cevabını bir önceki yazımızda sizlere açıklamıştık. Bu yazımızda ise en iyi dropshipping yöntemlerinden bahsedeceğiz. Dropshipping bildiğiniz üzere aracılık etme usulü üzerine kurulu. Bu aracılık sırasında güvenilir bir tedarikçi firma bulmakta şart. Özellikle Türkiye’de bulunmayan ya da bulunsa da çok pahalı olan ürünlerin satışını bu yöntemle yapmak size ciddi anlamda kar getirebilecektir. Peki bunun için hangi tedarikçi siteleri ya da firmaları kullanmak gerekir, biraz bunlardan bahsedelim.

Drophipping yapanlar genellikle Çin menşeili güenilir siteleri kullanmaktadır. Tüm bu sitelerin en önemli ortak özelliği uygun fiyatlarla farklı ve kaliteli ürünler barındırmasıdır. Bu ürün skalası oldukça geniştir ve birçok insan ülkesinde bulamadığı şeyleri bu tedarikçilerden rahatlıkla bulabilir. Buna aracı olmak da ciddi anlamda kar getirecektir.

Everbuying

Güvenilir ve sorun yaşanmayacak sitelerin başında gelen Everbuying, satış öncesi ve sonrası politikalarıyla her zaman müşterisinin yanında olmaktadır. Hızlı sipariş gönderimi, ürün kalitesi ve iade şansı sunan Everbuying bu nedenle en çok tercih edilen Dropshipper (Dropshipper nedir için “Dropshipping nedir yazımızı okuyabilirsiniz) sitelerinden birisidir. Bu sitede yer alan çoğu ürün diğer ülkelere ücretsiz kargo yöntemi ile gönderilmektedir. Öte yandan satılıcılar yıllık ya da aylık olarak çeşitli kampanyalar da düzenleyebilmektedir.

Focalprice

Focalprice genellikle elektronik ürünlerin satışını yapan bir firma olarak ön plana çıkmaktadır. Binlerce ürünün yer aldığı bu sitede fiyatlar da oldukça uygun. Öte yandan ürünlerin fiyatlarına bakılmaksızın ücretsiz kargo imkanı da sunuyor. Bu da önemli bir maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyor.

Amazon

En önemli dropshipping yöntemlerinden birisi de Amazon sitesidir. Kaliteli ve kesinlikle güvenilir olan bu site dropshippingi profesyonel anlamda yapan herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

AliExpress

Çinli sitelerin başında gelen Aliexpress, birçok e-ticaret modelinde hali hazırda kullanılan bir sitedir. Ücretsiz kargo ve binlerce ürün çeşitliliği olan bu site aynı zamanda uygun fiyat seçeneği sunmaktadır.

WorldWide Brands

WorldWide Brands, en eski ve en tanınmış tedarikçi sitelerinden biridir. Sadece meşru, kaliteli toptancıları temin etmek için bir dizi güvenlik politikası da uygular.

The SaleHoo

The SaleHoo sitesi 8.000’den fazla toplu alım ve dropshipping tedarikçisini listelemektedir ve genellikle eBay ile Amazon’daki satıcılara hizmet sunmaktadır. SaleHoo 60 günlük bir para iade garantisi içerir. Güvenilir bir site olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Online alisveris

Dropshipping Yöntemleri Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Dropshipping yöntemleri sıraısnda birçok hususa dikkat etmek gerekmektedir. Eğer işin kusursuz olmasını istiyorsanız sizlere sunacağımız bu listeyi mutlaka incelemelisiniz.

Zaman Ayırın

Reklamları nasıl yöneteceğinizi, trafiğinizi nasıl artıracağınızı, mağazanızın ziyaretçilerini nasıl satın almaya yönlendireceğinizi öğrenmek için zaman ayırmanız gerekir. Reklamlar ve arama motoru optimizasyonu, mağazanıza daha fazla trafik çekmeye yardımcı olabilir. Mağazanız için alacağınız fazla trafik, ziyareti satışa dönüştürme olasılığını arttırmaktadır. Blog içeriği oluşturmak ve ürün sayfalarını optimize etmek minimum reklam harcamasıyla birçok insanı sitenize ya da sayfanıza çekmenizi sağlayacaktır. Bunun için mutlaka işe başlamadan önce bu tip şeylere zaman ayırmanız gerekmektedir.

İyi Teklifler Oluşturun

Kaliteli ve kar getirecek dropshipping yöntemlerinden birisi de müşterilere iyi teklifler sunmaktan geçer. Doğru ürünü doğru fırsatla sunarsanız, ziyaretçileri alıcıya dönüştürme olasılığınız da ciddi anlamda artacaktır. Öte yandan ürünlerin de kaliteli olması gerekmektedir. Eğer insanlar ürünü severse, daha fazlasını isterler.

Kar Oranınızı Düşürmeyin

AliExpress gibi sitelerin dropshipping ürünleri, ürün maliyetlerinizi düşük tutmanıza olanak tanır. Malların maliyeti genellikle toptan fiyata nispeten yakındır, bu da piyasa değeri olan ürünleri satmanıza ve kar elde etmenize izin verir. Bir dropshipping işinin amacı karlı olmaktır. Bu nedenle ürünlerinizi elinizde kalacak korkusuyla piyasanın altında bir fiyatla satmayın. Kısaca genel olarak daha fazla para kazanmanızı sağlayacak stratejiler oluşturun.

Kötü Tedarikçi Firmalardan Uzak Durun

Çoğu sitelerde yer alan tedarikçiler kullanımı kolay, güvenilir ve iyi ürünler sunarken, bazen de kötü tedarikçilere denk gelinebilmektedir. Baktınız ki tedarikçiniz ürün gönderimi sırasında sorunlu davranıyor, onu ürünlerini hemen sisteminizden kaldırabilirsiniz.

Günlük Olarak Aktif Olun

Bir işi yürütebilmek günlük çaba gerektirir. Bu işte günde sekiz saat çalışmak zorunda kalmazsınız ancak satışlarınızı büyütürken mağazanızda günde en az bir saat geçirmeniz gerekir. Her gün, siparişleri işleme koymanız gerekir; böylece ürünler müşterilerinize hızlı bir biçimde ulaşır. Müşterilerin size bağlı olabilmeleri için müşteri sorgularına 24 saat içinde (ideal olarak daha az) cevap vermeniz de gerekir. Pazarlama çalışmaları da her gün yapılmalıdır. Sosyal medya yayınlarınızı hafta başında otomatikleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, sosyal medyada günlük olarak aktif olmayı hedeflemelisiniz.

İyi bir Dropshipping yöntemi seçtikten sonra bahsedilen tüm bu noktalara dikkat ederseniz, emin olun ki kısa sürede kar elde etmeye başlarsınız.

Leave a Reply