skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Dropshipping Ve Shopify

Dropshipping ve Shopify

Shopify‘de bir hesap oluşturmak basit ve hızlı bir işlemdir. Başlamak için Shopify’nin ana sayfasını ziyaret etmeniz gerekecek. Sayfayı yükledikten sonra ekranın üst kısmında e-posta adresinizi girmeniz gereken boş bir alan görürsünüz.

Bu alana e-posta adresinizi girin. Ardından, hesabınız için bir şifre oluşturmanız ve mağazanız için kararlaştırdığınız adı girmeniz istenir. Sonra, mağazanızla, e-ticaretle ilgili deneyiminizle ve kişisel bilgilerinizle ilgili birkaç ayrıntıyı doldurmanız gerekecek.

Bunu tamamladığınızda, Shopify hesabınız başarılı bir şekilde açılmış olacaktır. Sonra, hesabınız için ayarları yapılandırmamız gerekecek.

Shopify Hesabınız İçin Ayarları Optimize Etme

Bu noktada Shopify dropshipping rehberimizde, yeni oluşturulan Shopify hesabınızın ayarlarını inceleyeceğiz. Müşterilerinizden para alabilmeniz, mağaza politikalarınızı oluşturabilmeniz ve gönderim ücretlerinizi belirleyebilmeniz için bu adım önemlidir. Dropshipping hakkında eksikleriniz varsa Dropshipping yöntemleri yazımıza bakabilirsiniz.

Nakliye Fiyatları

Mağazanızın kargo fiyatları ticaretiniz açısından kritik önem taşıyor. En kolay seçenek olduğu için daima ücretsiz gönderim öneriyoruz. Çeşitli bölgeler için ayrı nakliye ücretleri önerirseniz, karışıklığa neden olabilir; bu nedenle nakliye ücretlerini ürünlerinizin fiyatına dahil etmenizi tavsiye ederiz. Örneğin, 20 $ ‘lık bir tişört satmayı planlıyorsanız, fiyatı 25 $’ a yükseltin ve ücretsiz nakliye hizmeti sunun bu ürünlerinizi satmanıza da yardımcı olacaktır.

Shopify ayarlarınızdaki ‘Gönderi’ sekmesine erişerek mağazanızdan ücretsiz gönderim ayarlayabilirsiniz.

Tüm yerel gönderim bölgelerini silin ve ‘Dünyanın Geri kalanında’ bölümüne ‘Ücretsiz Uluslararası Nakliye’ ekleyin. Ardından ‘Oran: Ücretsiz Nakliye Oranı’nı seçmeniz gerekecek

Shopify Dropshipping Mağazasını Yayınlama

Şimdi, Shopify dropshipping mağazasını başlatmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri eklediniz.

Mağazanızı başlatmak için Shopify ayarlarınızdaki ‘Satış Kanalları’ seçeneğine erişmeniz yeterlidir. Buradan ‘çevrimiçi mağaza ekleme’ seçeneğini belirtin.

Bu seti tamamladığınızda, hazır ve çalışır durumda bir çevrimiçi mağazanız olacak!

Dropshipping Shopify Mağaza Dizaynı

Shopify dropshipping rehberimizin bu bölümünde, e-ticaret mağazanız için tasarımın önemini gözden geçireceğiz ve düşünmeniz gereken bazı temel noktalar hakkında konuşacağız.

Estetik ticaretin en önemli öğelerinden biridir. Ürünlerin kalitesi kadar vitrin dizaynı ve doğru öne çıkarma teknikleri olmazsa olmazdır. Bu yüzden tema seçimine ve logo seçiminize çok önem verin.

Reklam ve pazarlamanın olmazsa olması görselliktir. Bunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Leave a Reply