skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Dropshipping eğitimi, bu işe girmek isteyenlerin mutlaka vakit harcaması gereken bir konu. İnternet üzerinde her dönem yeni bir satış ve pazarlama trendi ortaya çıkıyor. E-ticaretin oldukça popülerleşmeye başladığı günümüzde insanlar doğal olarak bu pastadan bir pay almak istiyor. Özellikle yurtdışında bulunan şirketlere ya da e-ticaret platformlarına ortak olmak artık hiç de zor değil. Son günlerin en sık tercih edilen ticaret yöntemlerinden biri olan Dropshipping, ülkemizde de yeni yeni yükselişe geçen bir yöntem. Elbette hâlihazırda bu konuda uzmanlaşmış, eğitim verecek düzeyde yetkinleşmiş çok az kuruluş var. Sitemizin Dropshipping eğitimi konusunda referans gösterilen bir platform olması bizler için bir gurur vesilesidir.

Sitemiz, Dropshipping eğitimi konusunda akla gelebilecek her türlü bilgi akışını sağlamaktadır. KolayDropshipping bünyesinde Dropshipping eğitimi alan birçok kişi hemen saha içerisinde oldukça aktif bir şekle çalışma yürütmeye başlamaktadır. Sizler de Dropshipping sisteminin bir parçası olmak istiyorsanız ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimlere katılım gösterebilirsiniz. Ufkunuzun Dropshipping sistemiyle açılmasına bu eğitimlerle beraber olanak sağlayın. Bu yazımızda Dropshipping kavramının genel olarak ne olduğunu, ülkemizde Dropshipping’in durumunu, öte yandan bu sistemin artılarını ve eksilerini, en önemlisi de eğitim içeriğini masaya yatırmaya çalışacağız.

Dropshipping Eğitimi Almadan Sahaya Çıkmayın

Klasik yöntemlerle ticaret yapmak için her şeyden önce bir sermayeye ihtiyacınız vardır. Bu sermaye ile hem ürün hem de bu ürünleri satacağınız fiziki bir mekâna ihtiyaç duyarsınız. Bütün bunların dışında diğer masraflar ve personel masrafları da düşünüldüğünde sermayenin boyutları gittikçe genişlemektedir. Günümüzde artık ticaret anlayışı klasik yöntemlerin çok dışına çıktı. İnternet üzerinden yapılan ticaretin, birçok açıdan avantaj sağladığı ortada. Bu avantajların hemen hemen tamamını bünyesinden barındıran Dropshipping, size ait olmayan bir ürünle ilgili satış ortaklığı fırsatı sunan çok özel bir sistemdir.

Dropshipping sistemine göre siz ürünün satılması adına bir köprü işlevi görürsünüz. Her bir satış ortağı, ortaya doğrudan bir sermaye koymasa da ürünün satılmasına odaklanır. Bu motivasyon ve enerjiyi, doğru pazarlama teknikleriyle birleştirdiği an, satılan her üründen komisyonlar kazanır. Dropshipping ile ticaretin sınırları yoktur, bütün dünyada en prestijli şirketlerle beraber bu ortaklığa girebilirsiniz. Tabi kulağa çok hol gelse de Dropshipping sisteminin kullanıcılar tarafından bütün detaylarıyla öğrenilmesi gerekir. KolayDropshipping sitesi olarak satış ortaklığı konusunda aday olan girişimcilere eğitim desteği sunmaktayız. Eğitimlerimizden yararlanan birçok kişi Dropshipping dünyasının çok daha öz güvenli ve donanımlı bir şekilde giriş yapmayı başardı. Dropshipping eğitimi boyunca kafanıza takılan bütün sorulara rahatlıkla yanıt bulabileceksiniz.

Dropshipping klasik ticarete oranla risk açısından daha fazla güven verir. Çünkü kazancınızı belirleyen esas şey sermaye değil, performansınızdır. Satış ortağı oluğunuz ürünün başarılı bir şekilde reklamını yapar, onun satışına katkı sağlarsanız, bu kazancınıza da direk yansımaya başlar. Dropshipping sistemi bugün başta Amerika ve Kanada olmak üzere birçok ülkede yoğun bir şekilde işlemektedir.

Sistem hem ürünün orijinal sahibine hem de pazarlanmasına destek olan aracı kişiye kazandırır. Ürün sahiplerinin Dropshipping sistemine bu kadar sıcak bakmasının en temel nedeni reklam giderlerinden bu şekilde kurtulmalarıdır. Ülkemizde şimdilik belli başlı alışveriş siteleri bu sistemle satış ortakları yaratıyor. Bu sistemin yakın bir zaman sonra daha da yaygınlaşacağı ön görülüyor. Dropshipping ile satış ortağı olduğunuz bir ürünün pazarlama sürecine katkı sağlamak için Youtube, Facebook gibi sosyal medya hesaplarından ya da normal web sitelerinden, blog sayfalarından faydalanmak mümkündür.  Gelecekte bu konu çok daha popüler bir hale geleceği için şimdiden Dropshipping eğitiminizi alarak yerinizi sağlamlaştırın.

Türkiye’de Dropshipping Eğitimi

Yukarıda da yüzeysel bir şekilde değindiğimiz üzere Dropshipping sistemi ülkemizde henüz yeni yeni benimsenen ve tanınan bir sistem. Bu sebeple Türkiye’de Dropshipping eğitimi konusunda hâkim kişiler bulmak zor. Bünyemizde, e-ticaretin çekirdeğinde yetişen, bu sisteme hem teorik hem de pratik şekilde vakıf olan uzmanlar yer almaktadır. Bu sebeple bizden alacağınız ücretsiz eğitim, sizler için büyük bir ayrıcalık olacaktır. Ülkemizde bu sistemin önündeki en ciddi engel Paypal gibi bu tarz süreçlerde inanılmaz derecede işe yarayan bir ödeme sisteminin aktif olmamasıdır.

Bilindiği gibi Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini daha önce durdurma kararı almıştı. Yurtdışından sürekli iş yapan insanlar için bu karar büyük bir düş kırıklığı yarattı. Bunun dışında ülkemizde Dropshipping yapma noktasında bir engel bulunmuyor. Amazon sitesi ülkemize kapılarını yakın zaman önce açtı. Öte yandan Amerika’da şirket kurmak isteyenler de Dropshipping yönteminden faydalanabilirler. Döviz kurundaki ciddi farklardan ötürü ürünlerin farklı ülkelere satışı görece daha yüksek kar sağlayacaktır.

Dropshipping Eğitiminin Avantajları

Şu yanlış bilgiyi öncelikle düzeltmek gerekiyor. Online olarak bir mecrada para kazanmak, ortada hiçbir emeğin olmadığı anlamına gelmez. Emek sarf etmeden dünyada para kazanılabilecek herhangi bir iş yoktur. Sadece koşulların daha iyi olduğu işlerden söz etmek mümkündür.

Dropshipping eğitiminin avantajlarını doğru kavramak için önce doğrudan bu sistemin kendi avantajlarını oturtmak gerekiyor. Dropshipping klasik ticaretin handikaplarını yaşamak istemeyen insanlar için büyük bir nimettir. Home Office biçiminde çalışmak, birçok açıdan avantaj sağlar. Kendi çalışma planınızı ve programınızı siz belirlersiniz ve bu sayede dilediğiniz her mekânı kendi çalışma alanlarınıza dönüştürürsünüz. Öte yandan Dropshipping sayesinde Türk Lirası değil, döviz üstünden kazanç sağlarsınız. Döviz kurunun bu kadar yüksek olduğu bugünlerde kazançlar da bir hayli yüksek olacaktır. Dolaylı yoldan da olsa uluslararası ticaretin bir parçası olursunuz ve dünyaca ünlü kurumsal şirketlerle aynı çatıyı paylaşmanın ayrıcalığını yaşarsınız.

Klasik ticarete kıyasla çok daha düşük bir sermaye ile Dropshipping yapmak mümkündür. Bu da mali açıdan cebinizi zorlamayacak bir sistem demek. Elbette daha fazla sermaye daha fazla yatırım doğal olarak kazanç hacmini etkileyebilir; ancak burada aslolan emek ve pazarlama performansıdır. Verimli bir şekilde çalıştığınız sürece iki işi aynı anda götürme olanağınız vardır. En önemli artılarından biri de depolama gibi bir zahmetten sizi kurtarmış olmasıdır. Satış gerçekleşmediği için depo için verdiğiniz küçük bedellerden bile kurtulma şansınız vardır. Dropshipping yaptığınız şirketlerin lojistik merkezlerinden, kargolama hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Ayrıca Dropshipping yapıyorsanız tedarikçi sayınız size bağlıdır, bu konuda bir sınırlama söz konusu değildir. Çok yüksek gelirlere ulaşmadığınız sürece asla vergi problemleriniz bulunmaz. Görüldüğü üzere Dropshipping yöntemiyle ürün satmak kullanıcılara müthiş avantajlar sağlamaktadır. Fakat asıl avantaj bu mucizevi sistemin eğitimini alabilmektir. Normal koşullarda oldukça pahalı olabilecek bu eğitimi, herkesin yararlanması adına sitemiz üzerinden paylaşıma açıyoruz.

Eksileri sıralamamız gerekirse öncelikle saat farkından söz edebiliriz. Çin ve Amerika gibi bu alanda popüler olan ülkelerle aramızda çok ciddi bir saat farkı var ve bu da uyku alışkanlıklarınızı değiştirmenize neden olabilir. Kargo açısından ülke içindeki alışveriş sitelerine kıyasla kullanıcılar ürüne daha geç sahip olabilmektedirler. Yabancı dil konusunda yetersiz olmak, iletişim bakımından bazı handikaplar doğurabilir.

Dropshipping Eğitimi Neyi Kapsar?

Dropshipping çok cazip bir sistem olsa da bir danışmanlık hizmeti ya da eğitim sürecinden geçmeden çıkılmaması gereken bir yol. İçerisinde birçok detayı barındıran Dropshipping’i doğru kavramak, doğru stratejiler üretmenize de olanak sağlayacaktır. Sitemizde yeni başlayanlar için A’dan Z’ye Dropshipping’in püf noktalarına dair ücretsiz bir eğitim vermekteyiz.

Bu kapsamda Dropshipping sisteminin ne olduğunu, e-ticaret merkezi sistemini, satış tekniklerine dair etkili yöntemleri, yurtdışında şirket kurmanın bürokratik aşamalarını, müşteri sunum tekniklerini, Facebook reklamlarının işleyişini, otomatik ödeme sistemlerini detaylı bir şekilde işliyoruz. Ve bütün bunlar sitemizde ücretsiz. Katılmak için hala ne bekliyorsunuz…