skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Drop Shippingin Püf Noktaları Nelerdir?

Drop Shippingin Püf Noktaları Nelerdir?


Dropshipping’i bir cümlede özetleyecek olursak kurulum masrafları hariç neredeyse sıfır sermaye ile satış yapmanızı sağlayan e-ticaret sistemi.

Dropshipping’in temel mantığı nedir?

-> Genel iş modeli, firmaların genelde toptan satış yapan firmalardan düşük fiyatlara aldığı ürünleri, kurdukları sitelerde veya açık arttırma sitelerinde alıcıyla buluşturarak kar payı kazanma prensibi üzerine kuruludur.

Peki bu işin en güzel tarafı nedir?

->Henüz satmadığınız ürünler için para ödemenizin gerekmemesidir.

Hangi konuda dikkat etmek gerek?

->Herhangi bir dropshipping modelini uygulayan firmasıyla anlaştıktan sonra, özel bir ürün fiyat listesi elde edersiniz. Son kullanıcı için belirlenen fiyattan düşük olması gerekir, eğer düşük değilse ortadaq bir sorun var demektir.

Anlaşmadan sonra satış süreci nasıl olur?

->Toptancı firmanın kataloğundan ürüne düşen toptancı fiyatını öder ve müşterinizin adresini not düşersiniz. Firma, sattığınız ürünü müşteriye kargolar ve verdikleri toptancı fiyatıyla sizin satış rakamınız arasındaki fark size kalır. İşin bu kısmında detaylar için Dropshipping yöntemleri yazımıza bakabilirsiniz.

Zorlukları neler?

->Bu alanda oldukça rekabetçi bir piyasa sizi beklemektedir. İstediğiniz kar rakamlarına ulaşmak için çok arıştırmacı olmanız ve reklam araçlarına başvurmanız gerekebilir.

Yukarıda madde madde bir şeylerden elimizden geldiğince bahsetmeye çalıştık. Ama bu işte ticarette olduğu gibi en önemli püf noktası tabi ki de tedarikçide. Çünkü her ne kadar satışı siz yapıyor olsanız da ürünü hazırlayan da kargoya veren de eşyanın tabiatı gereği seçtiğiniz tedarikçi veya tedarikçiler. İşin bu kısmı çok önemli çünkü açık pazarlarda mesela eBay gibi ciddi platformlarda mağazınızı mağaza yapan ürün yorumları, müşterilerinizin mağazanıza verdiği puanlar. Mağazanızın elbette ki tolere edebileceği olumsuz yorum ve olumsuz puanlama kotası mevcuttur. Ancak amaç sıfır olumsuz yorum olmalıdır. Çünkü varsayalım ki 1000 adet ürün sattınız. 1000 ürün veya 10.000 ürün sattığınız zaman hata payı artar. Sizden sorun çıkmasa kargoda sorun çıkar. Kargoda problem olmasa ürün defolu çıkar. İşte hata payınızı bu gibi durumlara ayırmalısınız. Müşteri olumsuz yorum verdiğinde mağaza puanınız hemen yerle bir olmamalı ki hatanızı telafi ettiğinizde bunu yaptığınıza değecek bir mağazanız elinizde kalsın. Tolerans değerleri her zaman için sizin güveneceğiniz yapılar değildir. Tolerans değerleri olumsuzluk yaşadığınızda size kurtaracağını umut ettiğiniz emniyet kemerleridir.

Leave a Reply