skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Şirketinizi büyütmek, veya yeni açmak üzere olduğunuz şirketinizin ticari faaliyetlerinde PayPal’ın hizmetlerinden faydalanmak isteyebilirsiniz. PayPal; Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren ulusal ve uluslararası firmalar için önemli bir ödeme aracıdır. Ayrıca PayPal Dünya’da yıllar içerisinde kanıtladığı güvenilir profili sayesinde Dünya’nın dört bir yanından alış veriş yapan insanlar için de önemli bir güven endeksidir. Aşağıda sizler için hem Doğrulanmış PayPal hesabı açılışı hizmetimizin detaylarından hem de Paypal’in ne olduğundan bahsettik.

Bugün uluslararası ticari trafiğin çok önemli bir yükünü online mecralar çekiyor. İnternetin ve elektronik ticaretin damga vurduğu bir çağda bu tip yeniliklere adapte olamayan şirketler geride kalmaya mahkum oluyor. Yurtdışıyla bağlantılı bir şirket sahibi olabilirsiniz ve başarılı bir satış grafiği yakalayabilirsiniz. Fakat ödeme akışınızı eğer güvenli bir kanal üzerinden gerçekleştiremiyorsanız o halde büyük bir problemle karşı karşıyasınız demektir. Bugün somut/fiziki bankaların ya da ödeme merkezlerinin yerini bir nevi sanal bankacılık uygulamaları olan alternatif ödeme araçları almış durumda. Yurtdışı para transferlerinde kullanabileceğiniz çok sayıda ödeme sisteminden söz edebiliriz ve hatta bunlar her geçen gün biraz daha çoğalıyor. Ne yazık ki bu ödeme sistemleri arasında dünya çapında referanslar oluşturmuş, şeffaf, etkili ve kurumsal açıdan güven veren markalar bulmak pek kolay değil. Ödeme sistemi denildiği zaman hemen hemen bütün dünyada insanların aklına gelen ilk firma Paypal oluyor. Ülkemiz için ne yazık ki acı bir kayıp olsa da milyonlarca insan şu an hala faal bir şekilde Paypal hesabına sahip olmanın avantajlarını kullanıyor. Bu yazımızda açacağınız ya da halihazırda var olan şirketiniz için onaylanmış/doğrulanmış Paypal hesabı nasıl açılır, bu konuda tam olarak nasıl bir hizmet veriyoruz, bunun detaylarını bulacaksınız.

Neden Paypal?

Sektöre henüz giren genç insanlar için Paypal, yabancısı oldukları bir sözcük olabilir. Çünkü Paypal yakın zaman önce maalesef ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandırdı. Paypal’ın yeniden ülke piyasasına giriş yapacağı dedikoduları olsa da bu olasılık en azından yakın tarih için pek mümkün görünmüyor. Paypal’ın ülkemizdeki faaliyetlerini bitirmesi yurtdışından ödeme alışverişi yapan yüzbinlerce insan için büyük bir yıkım oldu diyebiliriz. Paypal sonrasında insanlar genelde başka ödeme araçlarına yönelmek zorunda kalsa da bunların pek çoğu Paypal’ın yerini tutamadı. Peki neydi Paypal’da bizi bu kadar etkileyen özellikler? İşte o özellikler:

PayPal için Dünya çapında rüştünü ispat etmiş, bir numaralı ödeme sistemi desek yanlış söylemiş olmayız. Zira PayPal ile çalışan firmaların büyüklüğü PayPal’e gayri resmi kefil olmak demektir ki bu bile PayPal’ı tercih etmek için gerek ve yeter koşulu hazırlar.

Artık günümüzde bazı şeylere inanmka için referans görmek, sayıların gücünden faydalanmak gerekir. Sizlere PayPal ile ilgili birkaç rakam vermeyi bu yazının içeriğine uygun gördük.

PayPal’ın Dünya çapında 210 milyondan fazla aktif hesabı mevcuttur. Aktif hesap ifademize dikkat edin. Bunun manası şudur, 210 milyondan fazla hesap düzenli olarak işlem görmektedir.

Ayrıca bu aktif hesaplarla birlikte 7 milyonu aşkın işletme ödeme çözümleri içerisinde PayPal’ı da barındırmaktadır.

Yukarıda değindiğimiz rakamlar Dünya ticareti açısından çok ciddi rakamlardır. PayPal’ın diğer Master Card, Visa Card gibi kredi kartı hizmetlerine kıyasla dezavantajı bu sistemi kullanmak isteyen müşterilerin ayrıca bir PayPal hesabı sahibi olmanız gerektiğidir.

 

Amerika’da Kurumsal Şirket için PayPal Hesabı Açmak

Eğer şirketinize ait kurumsal PayPal hesabınız mevcutsa bu sizin önünüzdeki pek çok engeli kaldırır. Kurumsal PayPal hesabı başlı başına büyük bir güven endeksi oluşturur kurumunuz için. Dirsek temasında bulunduğunuz diğer şahıs veya şirketleri kurumsal PayPal hesabı sayesinde size ödeme yapma konusunda güven duyarlar.

Günümüzde Türkiye içinden bireysel bir Paypal hesabı açmak artık mümkün değil; ancak bu, ülkemizden hiçbir şekilde Paypal ödeme sisteminin kullanılamayacağı anlamına gelmiyor. Bireysel değil de, kurumsal bir şirket adına yurtdışında, özellikle de Amerika’da Paypal hesabı açabilirsiniz. Amerika’da kurumsal şirketiniz için Paypal hesabı açmak biraz karmaşık bir süreç gibi görünebilir, fakat ekibimiz bütün bu prosedürleri sizin yerinize hızlı bir şekilde halletmektedir. Kısacası Amerika’da bir şirket sahibiyseniz Paypal ile alakalı engeller ya da yasaklar sizi bağlamaz. Kurumsal bir Paypal hesabınız olacağı için bu aynı zamanda müşterileriniz için de büyük bir güven oluşturacaktır.

Doğrulanmış PayPal Hesabı Açmak için Ne Yapmak Gerekir?

Kurumsal bir Paypal hesabı açmak için elbette Amerika’da yasal ve onaylanmış bir şirketiniz olmalı. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi Amerika’da şirket kurulumu için de Amerika’da banka hesabı şarttır. Ayrıca bu süreçte “Federal Vergi Kimlik Numarası” yani EIN numarası olarak da bilinen numaraya ihtiyacınız vardır. Doğrulanmış kurumsal PayPal hesabınız bu şarlat yerine getirilmişse işlevsellik kazanacaktır.

Aşağıdaki gereklilikler yerine gelmişse eğer Doğrulama işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir kurumsal PayPal hesabınız mevcut olabilir:

 • Amerika kurulmuş bir adet yasal şirket
 • EIN numarası elde etme
 • Amerika’da banka hesabı
 • PayPal Kurumsal Onayı

Paypal Hesabı Başvuru Formu

 • Price: $2,899.00
 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa
  JCB
  Maestro
   

Onaylanmış PayPal Hesabı

Onaylanmış kurumsal hesaplarla çalışmak her zaman için prestij ve güvenilirlik anlamına gelir. Bu ticaretten sosyal medyaya her alanda böyledir. “Official Account” olarak da tabir edilen onaylı hesapların kullanıcılara avantajları fazladır.

Onaylanmış PayPal hesabı size ne gibi avantajlar sağlar?

Onaylanmış bir paypal hesabının size getireceği avantajları şu maddelerle özetleyebiliriz. Daha sonrasında hesap onaylama işleminin detaylarına gireceğiz:

 • Otomatik müşteri güveni kazanma (Onaylı PayPal hesaplarının müşteriler gözünde itibarı çok yüksektir.
 • Seller Protection Ayrıcalığı (Seller Protection demek Satıcı Koruması manasına gelir. Paypal ticari ilişkilerde kullanıcısına koruma sağlar)
 • Hesap kısıtlamasından kurtulma (PayPal hesabınız onaylı olduğu takdirde hesap kısıtlamaları ile muhattap olmazsınız. Bu sınırları aşabilirsiniz.)
 • Paypal hesaplarınız ve tanımlı banka hesaplarınız arasında para alış verişi yapma olanağı kazanmış olursunuz.

PayPal Hesabının Onaylanması

Amerika Birleşik Devletleri’nde eğer PayPal hesabınızı onaylamak istiyorsanız diğer içeriklerimizde ayrıntılarına değindiğimiz Amerika’da geçerli bir banka hesabına ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yetkili kurumlarca onaylanmış bir adrese ihtiyacınız var. Bu noktada şunu da belirtmemiz gerekir ki PayPal Amerika kurumu umumi kullanıma açık genel posta kutularının adres olarak gösterilmesini kabul etmemektedir. Onaylama işlemlerinizi yapmak için PayPal hesabınıza giriş yapmanız icap etmektedir.

Profil Kısmını Ziyaret Edin

Paypal hesabınıza giriş yaptıktan sonra “My Account” sekmesinin altında yer alan “Profile” kısmına gitmeniz gerekmektedir. Burada karşınıza yeni alt menüler açılacak.

Banka Hesabı Ekleyin

Profilinize banka hesabı eklemeniz gerekir. Bunun için “Add/Edit Bank Account” menüsüne tıklamalısınız. Daha sonrasında PayPal banka hesabı eklemenize yardım etmek amacıyla içinde bankaların yer aldığı bir liste çıkaracak. Bankanızı bu listeden seçebilir veya “I have different bank account” yani başka bir banka hesabına sahibim diyerek banka hesabınızı tanımlayabilirsiniz. Amerika’da banka hesabı açma işlemi için bize ulaşabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Bilgilerinizle Giriş Yapın

Banka hesabınızı ekledikten sonra internet bankacılığı ile giriş yapın. Böylece hesap bilgilerinizi girerek banka hesabınızla alakalı bilgilerinizin Paypal hesabına aktarımını gerçekleştirmiş olursunuz.

PayPal hesabı içinde banka hesabı tanımlamak

Paypal’ın banka hesapları listesinde eğer çalıştığınız banka hesabı yoksa banka hesabınızı tanımlamanız gerekir.

Hesap tanımı hesap tipine göre iki şekilde olabilir. Eğer vadesiz hesap kullanıyorsanız tercih etmeniz gereken buton “Checking” butonudur. Eğer mevduat hesabı kullanıcısıysanız “Sevings” butonuna tıklamanız gerekir.

Daha sonra ise iki kutucuğa bilgi girmelisiniz. Bu kutucuklardan biri “Routing Number” kutusu. Bu kutucun Banka şube kodudur. Diğer kutucuk ise “Account Number” bölümü. Bu bölüme de Banka hesap numarası girilmelidir.

Gerekli bilgileri girdikten sonra “Agree and link” diyerek onayladığınızı belirtiğ bağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada uyarmamız gereken bir konu var. Online banka hesabıyla bu işlemi gerçekleştirmeye kalkmayın zira vakit akybı yaşarsınız. Amerika PayPal gerçek ve fiziki bir banka hesabı talep etmektedir.

Onay Depozitoları

PayPal hesabınızın durumunu kontorl etmek ve gerçek olup olmadığının sağlamasını yapmak için toplamda 1$’ları aşmayacak şekilde iki adet depozitoyu hesabınıza gönderir. Bu depozitoların hesaba ulaşması birkaç günü alabilmektedir.

Onay formuna girip PayPal’ın hesabınıza gönderdiği depozitoların sondan iki hanesini gerekli onay kutucuklarına girin. “Confirm” butonuna bastığınızda işlem tamamlanır.

PayPal’a alo diyin

Tüm işlemleri sorunsuz gerçekleştirdiyseniz eğer PayPal son onay için sizi arayacaktır. Bu telefonu açarak sorulan sorulara doğru cevaplar vermeniz halinde onaylı paypal hesabınıza ulaşmışsınız demektir.