skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Amerika’da banka hesabı açmak şirket işlerinizin yönetilmesi için gerekli ve önemli bir işlemdir. Amerika’da şirket sahibi olmanın bir parçası olan Amerika’da banka hesabı açma işlemini lisanslı olarak bizlerle gerçekleştirebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri ticari girişimleri denetleyen mekanizmalar şirket kurulumu için banka hesabı talep etmektedir. Talep edilen banka hesabını kendi olanaklarınızla açtıramazsınız. Hasbelkader banka hesabı açtırmış olsanı dahi kısa süre içerisinde yetkililer tarafından tespit edilir ve kapatılır. Zira Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket işlemlerinizi, para transferlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir banka hesabı sahibi olmanızın ön koşulu Amerika sınırları dahilinde yerleşik olmanız gerekliliğidir.

 

Amerika’da Banka Hesabı Açmak İçin Gereklilikler

Yerleşik Olmak / Adres Göstermek

Yukarıda banka hesabı mevcut olmadığı takdirde gerçekleştiremeyeceğiniz işlemlerden bahsettik. Bu engelleri aşmanın tek yolu Amerika’da banka hesabı sahibi olmanız. Ancak ve ancak banka hesabı sahibi olmanız için gereklilikler söz konusudur. Bu gerekliliklerden bir tanesi yerleşik gözükmeniz ya da bizim gibi bu işlemi sizin yerinize gerçekleştirebilecek lisanslı kuruluşlarla çalışmak.

ITIN Numarasına Sahip Olmak

ITIN kavramının İngilizce açılımı “Individual Taxpayer Identification Number” şeklindedir. Türkçe karşılığını ise “Bireysel Vergi Numarası” şeklinde verebiliriz.

ITIN yani bireysel vergi numarası sahibi olmak Amerika’da banka hesabı açmak için şarttır.  Kolay Dropshipping Amerika’da şirket kurulumu hizmetleri dahilinde sizlere bireysel vergi numarası hizmeti sunmaktayız.

Neden ITIN numarası almalısınız?

Popüler kültürlerden, haberlerden, filmlerden veya dizilerden Amerika ile ilgili bilgisi olan insanlar genel olarak “Sosyal Güvenlik Numarası” kavramına aşinadır. Amerika’da sosyal güvenlik numarası oldukça eski ve köklü bir kavramdır. Sosyal güvenlik numarasına kıyasla ITIN (bireysel vergi numarası) çok yenidir. Yıl olarak 1996 yılında yürürlüğe girmiştir ITIN güncellemesi. ITIN, Amerika’da vergi beyan etmesi gereken ancak sosyal güvenlik numarası olmayan ve olamayacak olanlara atanan numaradır. Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Numarasına sahip olabilecekler şu şekildedir:

 • ABD Vatandaşları
 • ABD’da kalıcı oturma izni mevcut olan kişiler
 • ABD’de Çalışma izni almış ve bu iznin süresi bitmemiş kişiler

 

Yukarıdaki niteliklere sahip olmayan ve Amerika’da şirket olmak isteyen kişiler ITIN numarası sahibi olmalıdırlar.

Dropshipping’e özel banka hesabı

Dropshipping girişimcilerine özel banka hesabı hizmetimiz de mevcuttur. Dropshipping girişimcilerinin de ITIN numarasına ihtiyacı vardır. Detaylar için iletişime geçebilirsiniz.

Amerika'da Banka Hesabı Başvuru Formu

 • Price: $1,895.00
 • $0.00
 • $0.00
 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa