skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!

Yaşadıkları ülkede en az bir kere şirket kurmuş veya şirket kurulumunda yer almış kişiler esasında Amerika’da şirket kurulum mevzuatlarına çok yabancı değillerdir. Dünya’nın hemen hemen her yerinde şirket kuruluş basamakları üç aşağı beş yukarı aynıdır. Genel otoriteler tarafından gelişmiş ülke statüsünde kabul edilen devletler en büyük özelliklerinden biri vatandaşlarının yasal işlemlerinin, girişimlerinin belirli standartlarda olması. Gelişmekte olan ülkeler de gelişmiş ülkelerin mevzuatlarını kendilerine örnek alarak yapılanma içinde oldukları için şirket kurulumları ülkelerde birbirlerine benzerler.

Amerika’da şirket kurulumu dahilinde Amerika’da adres hizmeti oldukça önemli ve gerekli. Zira devletler girişimcileri kayıt altında tutmak, sahte ve yasa dışı faaliyetlerin olabildiğince önüne geçebilmek için girişimcilerden belirli yasal sorumluluklara ve yükümlülüklere uymalarını talep ederler. Bu yükümlülüklerin başında vergi numarası, adres bilgisi ve telefon bilgisi gibi bilgilerin beyan edilmesi hususları gelir.

Amerika’da adres hizmetini aynı zamanda Amerika’da banka hizmeti hesabından ayırmadan değerlendirmek gerekiyor. Bu durumu daha net bir şekilde şöyle izah edelim; Amerika’da şirket kurulumu esnasında hesap açmak için bireysel başvuru yapmak gerekmektedir. Ancak açılan banka hesapları Amerika Birleşik Devletleri yetkili kurumları tarafından denetlenmektedir. Eğer banka hesabı açtıran kişinin orada yerleşik olmadığı tespit edilirse yetkililer tarafından söz konusu olan banka hesapları kapatılmaktadır. Ortaya çıkabilecek bu durum Amerika’da şirket kurmayı ya da şirket devralmayı isteyen girişimciler açısından çok olumsuz bir durumdur.

Bizlerin sunmakta olduğu Amerika’da adres hizmeti yukarıda bahsettiğimiz gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasını engellemektedir. Bizler bu hizmeti müşterilerimize lisanslı olarak sunduğumuz için işlemler tamamlandıktan sonra yerleşik olmadığınız için banka hesabının kapanması gibi bir durum asla söz konusu olamaz.

Yasal adres şirket kurulumunun bel kemiğidir. Bugün Türkiye’de en basit şahıs şirketi kurulumunda bile devlet girişimciden işlerini yöneteceği bir adres belirtmesini talep etmektedir. Talep edilen bu adres girişimci tarafından beyan edildikten sonra maliye yetkileleri gelip belirtilen iş yeri adresinin usulüne uygun olup olmadığını denetlemektedir. Mevcut girişimcinin söz konusu olan iş yeri ile organik bağının bulunup bulunmadığı tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Amerika’da adres hizmeti tüm muadillerinde olduğu gibi Amerika’da şirket girişimleri için de elzemdir.

Amerika'da Adres Başvuru Formu

 • Price: $144.00
 • American Express
  Discover
  MasterCard
  Visa
  JCB
  Maestro