skip to Main Content
Hemen dropshipping yapmaya başlayın!
Ali Express Üzerinden Dropshipping

Ali Express Üzerinden Dropshipping

Ali Express üzerinden Dropshipping yapmayı öğrenmek istiyorsanız, bu makalemiz size faydalı olacaktır. İster e-ticaretle yeni başlamış olun, ister deneyimli bir emektar olun AliExpress ile dropshipping başarısı elde etmek sizin faydanıza olacaktır.
Bir e-ticaret girişimcisi olmak istiyorsanız, dropshipping çevrimiçi işletmenizi başlatmanın en kolay yoludur. Araştırma yaptığınız zaman da göreceksiniz Dropshipping ile uğraşan çoğu insan AliExpress sitesinden yararlanmaktadır. Peki temelde Dropshipping’in ne gibi faydaları vardır önce biraz bundan bahsedelim:
Çok fazla sermaye gerektirmez.
Fiziksel bir mağazaya ihtiyacınız kalmaz. Bu da maliyetlerin düşmesini sağlar.
Öğrenmeniz gereken her şey, ücretsiz ve çevrimiçi olarak mevcuttur.
Aliexpress, Amazon gibi birçok site size fayda sağlar.

TEDARİKÇİ SEÇMEK

İşe öncelikle Aliexpress üzerinden tedarikçi seçmekle başlamak gerekiyor. Bu iş aceleye getirilmediği takdirde oldukça faydalı sonuçlar da verecektir. Burada ilk bahsetmemiz gereken şey dikkate alınması gereken kriterlerdir. Bu kriterleri de şu şekilde listeyebiliriz:
Tedarikçi dropshipping yöntemini destekliyor mu?: Aliexpress’teki neredeyse tüm satıcılar dropshipping yöntemini desteklemektedir. Fakat yine de işi garantiye alma amacıyla satıcıyla irtibata geçerek bu soruyu sormak gerekmektedir.
Dil hususu önemli bir kriter: Bazı tedarikçiler, İngilizce’den anlamıyor. Bu nedenle anlaşmak zor olabilir. İngilizcesi olmayan ya da seviyesi yetersiz olan bir tedarikçi ile çalışmamanız sizin faydanıza olacaktır.
Tedarikçi ne kadar zamandır bu işi yapıyor?: Ali Express’te mağazası olan tedarikçinin en az 1 yıldır satış yapıyor olmasına dikkat edin. Tecrübeli bir tedarikçi sizin de işinizi kolaylaştıracaktır.
Memnuniyet oranı da önemli: Tedarikçinin yorumlarına ve memnuniyet oranına mutlaka bakın. Genellikle yüzde 94-95 üzerinde bir orana sahip olan tedarikçilerle anlaşmanızı tavsiye ediyoruz.
Kargo hususuna dikkat edin: Tedarikçinin sattığı ürünlerdeki yorumları inceleyin ve ürünün ne kadar zamanda gönderildiğine her ürünün ulaşıp ulaşmadığına mutlaka bakın.
Tedarikçi ilgili mi?: Tedarikçiye bir soru sorun ve size ne kadar sürede dönüş yaptığına bakın. Bu da tedarikçi seçerken dikkat etmeniz gereken önemli ölçütlerden birisidir.

karli-dropshipping-platformlari

karli-dropshipping-platformlari

NEDEN ALIEXPRESS’I SEÇMELİYİZ?

Aliexpress’i seçmek sizi birçok maliyetten kurtaracaktır. Dropshipping bu yüzden son zamanlarda sıklıkla tercih edilen e-ticaret modellerinden birisidir. Şöyle anlatalım; bir e-ticaret sitesi açmaya karar verdiniz ve dropshipping yöntemi uygulamayacaksınız. Yaşayacaklarınız en iyi ihtimalle şunlar olacaktır:
Belli bir miktar ödeyerek, ürün satın alıp depolayacaksınız.
Bu ürünlerden sadece birkaç tane satacaksınız ve gerisi elinizde kalacak. Ürünlerin satılmadığını fark edip, dükkanı kapatacaksınız.
Hal böyle olunca da zarara gireceksiniz.
Peki Aliexpress dropshipping yöntemi ile nasıl bir süreç yaşayacaksınız? Biraz bunlardan bahsedelim:
Toplu bir biçimde ürün almayacaksınız, maliyetiniz azalacak.
Depolama alanı gerekmeyecek.
Sadece kesin bir biçimde sattığınız ürünlerden kar elde edeceksiniz.

İnsanlar ürünlere ilgi göstermese bile zarar etmemiş olacaksınız.

ALIEXPRESS İLE NASIL DROPSHIPPING YAPILIR?
Aliexpress dropshipping, dropshipping yöntemini sıklıkla kullanan girişimcilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bu siteden bir tedarikçi ile anlaşarak sitede yer alan tüm ürün içeriği ve görüntüleri Aliexpress üzerinden kenti mağazanıza aktarmanız mümkün. Ek olarak fiyatları da kendinize göre yeniden değiştirme imkanınız var. Bununla beraber siteniz üzerinden bir ürün satın alındığı zaman direkt olarak siz de tedarikçiniz ile iletişime geçip ürünün müşteriye gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi adım adım anlatmak gerekirse şunlardan bahsedebiliriz:
Aliexpress dropshippingi kullanmadan evvel öncelikle Shopify gibi bir platformdan yararlanmanız gerekecek.
Daha sonra Aliexpress’ten ürünleri içe aktarabilirsiniz.
Bununla beraber Oberlo gibi uygulamalar, fiyat ve envanter değişikliği durumunda da size anında bildirim göndermektedir.
Son olarak iş ürünlerinizin satın alınmasına kaldı. Bunun için de paypal vs. gibi sitelerden ödeme yöntemi konusunda destek alabilirsiniz.

Leave a Reply